chrome firefox opera safari iexplorer

«Шевченків травень» (Живопис, графіка)

Дата події:13-31 травня 2014 р.
Місце події:Галерея «АВС-арт» (м. Київ, вул. Воздвиженська, 10-Б), телефон: (044) 425-90-90
Більше про подію:

22 травня 1861 року Тарас Шевченко назавжди повернувся в Україну. Повернувся з Петербурга, аби оселитися на Чернечій горі в Каневі, звідки видно весь понаддніпрянський обшир. Повернувся, аби кожен міг прийти до нього – на безсловесну розмову, на мовчання, на думки, на уклін…

«Не поет – бо це ж до болю мало, / Не трибун – бо це лиш рупор мас, / І вже менш за все – «Кобзар Тарас» / Він, ким зайнялось і запалало», – так писав свого часу про нього Євген Маланюк. Тож хто він для нас зараз, Шевченко, визначну річницю котрого відзначає не лише Україна, а й світ? Кріпак, інтелігент, краянин, вигнанець. Письменник, художник, громадський і політичний діяч, етнограф. Мислитель, пророк, будитель, апостол. Образ, світоч, феномен, геній, міф. Зрештою, замало лише самих означень. Тому знову і знову повертаємося й, певне, будемо повертатися до таїни постаті-символа, глибина котрої до кінця не збагнена.

«Шевченків травень» у галереї «АВС-арт» – це шана його поверненню, візуальні роздуми про нього, пошуки його духа у творчості українських мистців – класиків і сучасників. Представлена живописна й графічна добірка, котра має як безпосередній, так і опосередкований стосунок до шевченкіани, об’єднана засадничими світоглядними устремліннями, мисленням, чуттями, що споріднюють крізь роки різних авторів і навертають глядача на асоціативні пошуки й свого – власного – Тараса Шевченка.

Софія Караффа-Корбут, Валентин Алтанець, Феодосій Гуменюк, Юрій Коваленко, Микола Мазур, Сергій Гнойовий, Олег Мінько, Левко Воєдило, Леопольд Левицький, Віктор Зарецький, Іван Марчук, Володимир Ємець, Ніна Буряк, Віктор Кириченко, – роботи цих та багатьох інших майстрів ще раз нагадають нам про Великого Мистця. Адже й він колись був художником…

На відкритті виставки відбудеться презентація збірника календарно-обрядових, ліричних, авторських пісень для дітей та дорослих «Пісенний світ українознавства».

Упорядник – Валентина Павлівна Коротя-Ковальська, – завідувач відділу культури Національного науково-дослідного інституту українознавства, Відмінник освіти України, народна артистка України. Видання вміщує найкращі зразки українського пісенного фольклору, починаючи від найдавніших колядок, щедрівок, веснянок і закінчуючи осінньо-зимовими піснями.

Відкриття виставки – 13 травня о 18 годині.

Виставка працює по 31 травня з 11:00 до 19:00, окрім неділі та понеділка.

Вхід – вільний.

6 травня

Інші дати
Народився Лев Каплан
(1899, м. Могилів-Подільський - 1972) - український художник, графік реалістичного напряму. Автор числених плакатів, ілюстрацій до книжок, карикатур.
"Художник - гармонізатор суспільства, його душа, так само, як і поет, духовний провідник, людина, котра об'єднує націю." (Лариса Дем'янишина)
Розгорнути
1686 — між Росією і Річчю Посполитою було підписано угоду, названу — «Вічним миром».
Сусідні держави в черговий раз між собою ділили українські землі. Підписана угода підтверджувала умови Андрусівського перемир'я 1667 р. Він закріпив за Росією Смоленськ з околицями, Лівобережну Україну з Києвом, Запоріжжя і Сіверську землю з Черніговом і Стародубом. "Вічний мир" 1686 р. насправді був початком анексії українських територій.
«Для всіх ти мертва і смішна, Для всіх ти бідна і нещасна, Моя Україно прекрасна, Пісень і волі сторона» (Олександр Олесь)
Розгорнути