chrome firefox opera safari iexplorer

Свято “Колядки. Щедрівки. Маланки”

Дата події:13 січня 2013 о 12:00
Місце події:м. Київ, с. Пирогів, Національний музей народної архітектури та побуту України
Більше про подію:

13 січня у Національному музеї народної архітектури та побуту України на експозиції “Середня Наддніпрянщина” відбудеться свято “Колядки. Щедрівки. Маланки”. Початок о 12 годині.

Біля селянських садиб ХУІІІ та ХІХ століття будуть відтворені обряди колядування, щедрування, Маланки фольклорними колективами з Київщини: “Веселі Українці”, Малиновий дзвін” с. Іванковичі, “Діброва” с. Гребінки Васильківського району, “Калина” с. Княжичі Броварського району.

На сценічному майданчику музею колядки та щедрівки виконають фольклорні колективи столиці та гурти з Київщини. Українські сільські танці відтворить етнографічний танцювальний гурт музею “Дам лиха закаблукам!

У програмі свята конкурс для відвідувачів музею на краще виконання колядки або щедрівки, майстер-клас з народного танцю та обрання кращої танцювальної пари, обряди ворожіння дівчат.

В 13-30 відбудеться фінал Всеукраїнського дитячого конкурсу Різдвяних зірок, де будуть визначені переможці. Зірки, виготовлені учасниками конкурсу, представлені на виставці, яка знаходиться у школі початку ХХ століття с. Лоташеве Черкаської області. Тут також експонується Різдвяна атрибутика, зробена народним майстром В.Шагалом.

Під час свята горітиме вогнище, біля якого відвідувачі музею зможуть зігрітися.

Ласкаво просимо на свято “Колядки. Щедрівки. Маланки”.

Повна інформація — pyrohiv.com.ua

Проїзд до музею від ст. м. «Виставковий центр» маршрутним авт. 156,172, тр. №11

7 грудня

Інші дати
Народився Микола Устиянович
(1811, м. Миколаїв, Львівська область – 1885) – українського письменника і громадського діяча. Окремі його вірші ««Верховино, світку ти наш», «Гей, браття опришки» стали українськими народними піснями.
Розгорнути
Народився Микола Вороний
(1871, м.Дніпропетровськ - 1938) - українського поета, громадсько-політичного діяча, театрознавця, перекладача. У 1917 р. був одним із засновників і режисерів Українського національного театру. Автор поетичних збірок «Ліричні поезії», «В сяйві мрій», поеми «Євшан-Зілля».
Розгорнути
Народилася Катерина Білокур
(1900, с.Богданівка, Київська область – 1961) – українська художниця-самоучка, майстер українського народного декоративного живопису. Автор картин «Півонії», «Богданівські яблука», «За селом», «Натюрморт», «Хата в Богданівці», «Гай», «Колгоспне поле» та ін.
«Як би ми мали художницю такого рівня майстерності, то змусили б заговорити про неї цілий світ!» (Пабло Пікассо про Катерину Білокур)
Розгорнути