chrome firefox opera safari iexplorer

Львів'яни запрошують на свято Маланки та Василя

12 січня 2012 о 16:16

13 січня у Львівському палаці мистецтв святкувати зможуть всі – від малого до великого. І для кожного буде забава до душі. Традиційно, 13 січня на український Старий Новий рік Молодіжна комісія Львівської Архиєпархії УГКЦ проводить молодіжно-родинне свято Маланка.

Про це повідомили сьогодні у прес-службі ЛМР.

«Вже 4 рік поспіль ми на рівні міста, де всі можуть прийти на свято, святкуємо Старий Новий рік. Називається свято «В гостях у Василя та Маланки» – це в той день ми згадуємо великих святих – святого Василія і святу мученицю Меланію.

Це свято має в українських християнських традиціях об’єднати львів’ян до спільного святкування, щоб не кожен окремо, а на загал, зустрічаючись, разом колядували, святкували», – розповів голова Молодіжної комісії Львівської Архиєпархії УГКЦ о. Тарас Милян.

Свято, як завжди, складатиметься з двох частин: для сім’ї та для молоді.

«Завжди ми маємо дві частини такого свята. Перша частина – це є родинне свято, де діточки зможуть приходити разом зі своїми батьками, і в такий спокійний, невимушений спосіб прийняти участь у святкуванні. Щодо молодіжного свята, цього року «Обнова», яка вже багато років робила, організовувала свято Маланки, взяла на себе обов’язок також на загальноміському рівні організувати заходи. Долучилася і Українська молодь Христові», – зазначив о. Тарас Милян.

Благословення для всіх учасників святкувань дасть Владика Венедикт.

Родинне свято «В гостях у Василя та Маланки» розпочнеться о 18.30.

У програмі: забави, вертеп, колядки та святкове частування, виступи виконавців – Софія Федина, Олександр Божик, Павло Савран, троїсті музики «Родинна капела».

«Цього року ми даємо можливість родинам не лише брати участь у колядках, у святковій програмі, але і відчути атмосферу свята разом з музиками», – розповіла координатор заходу Катерина Степована.

Передбачені різноманітні майстер-класи та цікаві забави для дітей.

«Є окрема програма для дітей, вони зможуть взяти участь в різноманітних забавках. Є спеціальна група аніматорів, які відповідальні за цю частину свята, і вони нікого з дітей не залишать без догляду, без активної участі у святі», – зазначила Катерина Степована.

«Також в нас буде святкова лотерея. Це сюрприз для діточок, вони отримають подарунки», – додав о. Тарас Милян.

Молодіжне святкування «Пустіть Маланку до хати» розпочнеться о 21.00 і триватиме цілу ніч, аж до 6.00. Зважаючи на те, що святкування розраховані на молодь, то і програма передбачає сучасніші святкування з акцентом та традиції.

«Основний акцент – це вечірка в українському стилі під українську музику. Також гостем свята є гурт «Мері», який пообіцяв дати гарний концерт. Також очікуємо прихід Маланки з Василем, вертеп, колядників, частування», – розповіла голова організації «Обнова» Лідія Баран.

Дрес-код на вечірку – вишиванка.

14 жовтня

Інші дати
Віктор Баранов
1950 – український поет, прозаїк, перекладач. Автор численних поетичних збірок, повістей та романів. Лауреат літературних премій імені Є. Плужника та О. Гірника.
 
Розгорнути
Народився Лесь Сердюк
(1940, м. Харків - 2010) - український актор. Знявся  в понад 90 фільмах ("Загибель ескадри", "Як гартувалася сталь", "Батальйони просять вогню", "Гетьманські клейноди", "Мамай", "Тарас Бульба").
Розгорнути
Народилася Раїса Кириченко (Корж)
(1943,  с. Землянки Полтавської області - 2005) - українська співачка (мецо-сопрано), народна артистка УРСР. Лауреат державної премії України ім. Т. Г. Шевченка. Кращі пісні: "Чураївна", "Козачка", "Стремено", "Жіноча доля", "Мамина вишня".
Знову наснилось дитинство, Тепле, як гарна весна. Вишня вдіглася в намисто,Мама щаслива й сумна. Там за село проводжала Долю мою молоду... Щедро мені щебетала Мамина вишня в саду. (Слова Дмитра Луценка, музика Анатолія Пашкевича)
Розгорнути
Покрова Пресвятої Богородиці
Відзначення свята Покрови має дуже глибоку історію в Україні. Хоча свято було впроваджене ще з часів хрещення Русі, особливе шанування Покрови Богородиці починається з 12 століття, при князі Андрії Боголюбським, який і збудував першу на Русі Покровську церкву. Покрова Пресвятої Богородиці була одним з найголовніших свят запорозьких козаків, котрі будували багато однойменних храмів та особливо шанували ікони Покрови.
Розгорнути
День українського козацтва
Гей, на горі там женці жнуть, А попід горою, яром, долиною Козаки йдуть. Гей, долиною, гей, Широкою козаки йдуть... (Українська народна пісня)
Розгорнути