chrome firefox opera safari iexplorer

Травневі свята у Древньоруському стилі

Дата події:1-12 травня 2013 р.
Місце події:«Парк Київська Русь» – Центр культури та історії Древньої Русі – розташований у с. Копачів Обухівського району Київської області. Дістатися можна маршрутками від станції м. Видубичі або власним транспортом.
Більше про подію:

«Парк Київська Русь» (с. Копачів, Обухівський р-н) запрошує на травневі вихідні. До уваги гостей безліч активних розваг, яскраві театралізовані постановки та майстер-класи з народних ремесел. Гості Парку зможуть сповна насолодитись заміським відпочинком у кемпінгу, орендувавши намет в «Парку Київська Русь».

1-3 травня у «Парку Київська Русь» відкриватимуть таємниці слов’янської кухні. Гості Парку дізнаються, якими стравами ласували князі та підкріплювали сили богатирі. Також господині й господарі зможуть поповнити свій кулінарний арсенал стародавніми рецептами. У розважальній програмі будуть кулінарні конкурси, майстер-класи із приготування страв, середньовічні забави за участю глядачів, а також виступи кінного театру й слов’янські хороводи.
Ціна вхідного квитка – 50 грн.

4-5 травня у Парку можна влаштувати справжнє родинне свято на Великдень. На відвідувачів чекають майстер-класи із писанкарства, конкурс на найкращу писанку, турнір на найміцнішу крашанку. Крім того, будуть відтворені великодні традиції та обряди. Гості зможуть взяти участь у молодецьких розвагах та запальних хороводах.
Ціна вхідного квитка – 50 грн.

6 травня у «Парку Київська Русь» відбудеться VII обласний дитячий фольклорно-етнографічний фестиваль «Дитинства пісня Великодня». Гості Парку зможуть оглянути виставки дитячих виробів декоративно-ужиткового мистецтва, побачити сучасні українські ікони, оригінальні писанки, скуштувати святкову та обрядову випічку. Свої таланти діти представлять у таких видах мистецтва, як декоративний розпис, художня вишивка, малярство, ткацтво та багатьох інших. «Родзинкою» свята стане виготовлення символічної паски «Великоднє диво», яскраво прикрашеної у національному стилі. Її висота складе 1,7 м, а ширина 1 м. Ціна вхідного квитка – 80 грн.

9-10 травня гості «Парку Київська Русь» здійснять подорож у часи, коли відважні богатирі здійснювали ратні подвиги, князі зі своїм військом захищали землю-матінку. Адже в Парку пройдуть Дні сили, мужності й доблесті. На відвідувачів чекають захоплюючі виступи кінного театру, майстер-класи із володіння середньовічною зброєю та зі слов’янської дихальної гімнастики. Гості побачать тренування княжої кінної дружини з елементами джигітовки та зможуть взяти участь древньослов’янських забавах — боях на мішках, перегонах на середньовічних тачках, перетягуванні канату. Увечері відбудеться заворожливе вогняне шоу. Ціна вхідного квитка – 50 грн.

11-12 травня у «Парку Київська Русь» відбудеться Міжнародний лучний турнір «Лучники Древнього Києва», в якому візьмуть участь найкращі стрілки з України, Росії, Білорусі та інших країн. Вони стрілятимуть з розвороту, двома стрілами, ухиляючись від маятника, та із-за прикриття. Видовищними будуть дуелі між командами та стрільба із воза, який їде уздовж мішеней. Крім того, відбудеться виступ Київського клубу стрільби з японського лука «Сінкюкай» (Федерація кюдо України) та майстер-клас з цього древнього бойового мистецтва. У вечірній програмі: стрільба з требуше палаючими ядрами, шоу вогняних стріл та святковий феєрверк.
Ціна вхідного квитка – 100 грн.

Протягом усіх травневих свят гості зможуть покататися на породистих конях із Княжої конюшні та відновити сили смачними стравами середньовічної кухні.

Для пенсіонерів діють знижки на вхід, школярі відвідують Парк безкоштовно.

 

Деталі на сайті: http://www.parkkyivrus.com

14 липня

Інші дати
Народився Микола Корф
(1834, м. Харків - 1883) - педагог і просвітитель, почесний член Женевської академії наук та Петербурзького педагогічного товариства. Огранізатор початкових земських шкіл на Україні.
Розгорнути
Народився Мирослав Ірчан (Андрій Дмитрович Баб'юк)
(1897, с.П'ядики, Івано-Франківська область - 1937) — український письменник, публіцист, драматург, перекладач, літературознавець, журналіст, історик, видавець. Автор п»єс «Бунтар», «Плацдарм», «Бувші люди», «Родина щіткарів» та ін.  
"…Могили Ваші розсіяні по всій широкій Україні. Це здорове зерно, з якого виросте наша свята воля. І прийде час, що посуне тисячами на Ваші могилки вільний народ і цілуватиме землю, що прикрила Вас, і сльозами буде зрошувати її… І дітям маленьким будуть Ваші могилки найвищою наукою …» (Мирослав Ірчан, посмертна згадка січовим стрільцям ).
Розгорнути