chrome firefox opera safari iexplorer

Тичинівський поетичний марафон. До дня народження поета

Дата події:23 січня 2013 о 17:00
Місце події:Літературно-меморіальний музей-квартира Павла Тичини (Київ)
Більше про подію:

Щорічно наприкінці січня громадськість відзначає день народження Павла Тичини.

Цього року до цієї дати планується проведення низки заходів, зорієнтованих на вшанування пам’яті поета, привернення уваги до його поетичної та епістолярної спадщини та залучення різних категорій суспільства до музею-квартири поета.

Серед запланованих заходів слід відмітити і той, що передбачає обʹєднання шанувальників поетичного слова Тичини та активне включення молодшої літературної генерації до процесу популяризації творчості Павла Тичини.

Такою акцією ми бачимо й Тичинівський поетичний марафон, що пройде у музеї-квартирі поета (м. Київ) 23 січня 2013 року.

Взяти участь у ньому може будь-хто. Необхідна умова — читати під час Марафону поезії Павла Тичини (по пам"яті чи з книги). Географія та вік учасників не обмежуються.

Реєстрація учасників — до 19.00 20 січня 2013 року.

Цей захід буде спрямований перш за все на культурно-мистецьке охоплення спільноти, до якої, за нашими намірами, разом з вже усталеною аудиторією має влитися й молодь.

Присутність у цьому проекті сучасного молодіжного прошарку дасть змогу широкій молодіжній аудиторії ближче познайомитися із творчістю Павла Тичини, або й переглянути вже сформований хрестоматійний образ поета з позиції актуалізації його поетики в суасному літературному процесі. Можливо, з їх допомогою й у старшого покоління відбудеться трансформація усталеного заідеологізованого погляду на творчість Павла Тичини.

Відеозйомку Тичинівського поетичного марафону буде розміщено на сайті музею, в соціальних мережах на сторінках, створених музеєм.

Мета нашого Тичинівського поетичного марафону – дати змогу аудиторії ріхного віку (особливо — молоді) не лише заглибитись у літературний аспект життя Павла Тичини, але і відчути дух епохи, коли творив поет, відчути необхідність відвідання музею-квартири П. Тичини. Захід має сприяти зацікавленню громади як літературним так і життєвим шляхом генія.

Повний перелік учасників марафону буде надруковано на сайті музею 20 січня 2013 року о 19 годині 01 хвилині.

4 липня

Інші дати
Данило Демуцький 
1893 –  класик українського і світового кіно, кінооператор і фотограф. Кінооператор О. Довженка («Арсенал», «Земля»), Б. Барнета і І. Савченко. Заслужений діяч мистецтв Української РСР (1954). Заслужений діяч мистецтв Узбецької РСР (1954). Лауреат Сталінської премії першого ступеня (1952). Жертва сталінських репресій.
 
Розгорнути
Юліан Панькевич 
1863 – український графік, релігійний живописець (іконостаси, картини «Ісус Христос», «Богородиця», «Сільська Мадонна»), автор єдиного портрета І. Франка, зробленого з натури, ілюстрацій до поетичної антології «Акорди», «Слова о полку Ігоревім», творів Г. Хоткевича, С. Руданського, Я. Щоголіва. Учитель М. Бойчука.
Розгорнути
Народився Петро Панч (Панченко)
український письменник, член групи «Плуг», ВАПЛІТЕ, ВУСПП. Автор книг: «Гомоніла Україна», «Син Таращанського полку», «Білий вовк», «Три копійки» та ін. Офіцер Армії УНР.
«Гомоніла Україна, Довго гомоніла, Довго, довго кров степами Текла-червоніла.» (Тарас Шевченко).
Розгорнути