chrome firefox opera safari iexplorer

Тичинівський поетичний марафон. До дня народження поета

Дата події:23 січня 2013 о 17:00
Місце події:Літературно-меморіальний музей-квартира Павла Тичини (Київ)
Більше про подію:

Щорічно наприкінці січня громадськість відзначає день народження Павла Тичини.

Цього року до цієї дати планується проведення низки заходів, зорієнтованих на вшанування пам’яті поета, привернення уваги до його поетичної та епістолярної спадщини та залучення різних категорій суспільства до музею-квартири поета.

Серед запланованих заходів слід відмітити і той, що передбачає обʹєднання шанувальників поетичного слова Тичини та активне включення молодшої літературної генерації до процесу популяризації творчості Павла Тичини.

Такою акцією ми бачимо й Тичинівський поетичний марафон, що пройде у музеї-квартирі поета (м. Київ) 23 січня 2013 року.

Взяти участь у ньому може будь-хто. Необхідна умова — читати під час Марафону поезії Павла Тичини (по пам"яті чи з книги). Географія та вік учасників не обмежуються.

Реєстрація учасників — до 19.00 20 січня 2013 року.

Цей захід буде спрямований перш за все на культурно-мистецьке охоплення спільноти, до якої, за нашими намірами, разом з вже усталеною аудиторією має влитися й молодь.

Присутність у цьому проекті сучасного молодіжного прошарку дасть змогу широкій молодіжній аудиторії ближче познайомитися із творчістю Павла Тичини, або й переглянути вже сформований хрестоматійний образ поета з позиції актуалізації його поетики в суасному літературному процесі. Можливо, з їх допомогою й у старшого покоління відбудеться трансформація усталеного заідеологізованого погляду на творчість Павла Тичини.

Відеозйомку Тичинівського поетичного марафону буде розміщено на сайті музею, в соціальних мережах на сторінках, створених музеєм.

Мета нашого Тичинівського поетичного марафону – дати змогу аудиторії ріхного віку (особливо — молоді) не лише заглибитись у літературний аспект життя Павла Тичини, але і відчути дух епохи, коли творив поет, відчути необхідність відвідання музею-квартири П. Тичини. Захід має сприяти зацікавленню громади як літературним так і життєвим шляхом генія.

Повний перелік учасників марафону буде надруковано на сайті музею 20 січня 2013 року о 19 годині 01 хвилині.

21 вересня

Інші дати
21 вересня відзначають:
  • День винахідника і раціоналізатора України.
  • День фармацевтичного працівника України.
  • День миру.
  • Міжнародний день миру.
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути