chrome firefox opera safari iexplorer

У Львові презентують мистецький проект «По Рождеству»

Дата події:20, 29 січня 2011
Місце події:Львів, Театр ім. Марії Заньковецької, Органний зал на вул. С.Бандери, 4
Більше про подію:

20 січня у театрі ім. Марії Заньковецької о 19.00 год. відбудеться щорічний мистецький проект «По Рождеству» від «Майстерні пісні». Захід проходить за підтримки Львівської міської ради.

"Окрім того, 29 січня в органному залі, що на вул. С. Бандери, 4 о 18.00 год. відбудеться концерт-презентація диску «Світоявлення. Давні духовні напіви Різдва», – повідомила художній керівник «Майстерні пісні», лауреат Національної премії ім. Т.Шевченка Наталія Половинка.

Програма поєднає українську народну колядку-щедрівку. Традиційний співочий канон, ритміка архаїчних текстів та відеоарт створять образ тайни Різдва в сучасній художній формі.

«Цього року основою музики вечора стає текст – він пронизує всі зимові свята ще з правіків і до наших днів колядою, зверненням один до одного, до Бога і до всього живого. Ця мова говорить до небуденної людини, будить пам'ять того, що святе. Повільне вглядання в тишу Буття – Слово Рождества», — зазначила Наталія Половинка.

«По Рождеству» – щорічний проект, котрий у різних формах втілює традиційне українське свято: Різдво — Новий Рік — Водохреща. Головною цікавинкою свята є українська пісня.

Джерело: zaxid.net

29 червня

Інші дати
Міжнародний день тропіків
На тропічні регіони припадає 40% всієї території світу, приблизно 80% біологічних видів планети, значна частина її мов і культур. У тропіках проживають більше 800 мільйонів чоловік. І хоча тропічні країни досягли значного прогресу, вони, як і раніше, стикаються з різноманітними проблемами.
Розгорнути
Народився Іван Черняховський
(1906, м. Умань, Черкаська область – 1945) – радянський військовий діяч, генерал армії. Командуючий військами 3-го Білоруського фронту.  
Розгорнути
Народився Тадей Маєрський
(1888, м.Львів – 1963) – український композитор, піаніст, педагог. Автор симфонічних, камерно-інструментальних, вокальних творів, музики до вистав.  
Розгорнути
1945 – підписання Договору між СРСР та Чехословаччиною про входження Закарпатської України до складу УРСР
Цікаво відзначити, що підписання цієї угоди відбулося без якої-небудь участі українських дипломатів і представників Закарпатської України, хоча формально текст угоди складався також і українською мовою.  
Ні, цей народ із крові і землі Я не віддам нікому і нізащо! Він мій, він я, він – світ в моїм чолі, Тому життя його і ймення не пропащі. (Микола Вінграновський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі