chrome firefox opera safari iexplorer

V Міжнародний фестиваль народної культури «Покуть»

Дата події:28-31 жовтня 2010 р.
Місце події:м. Харків
Більше про подію:

У заході візьмуть участь художні колективи з Білорусі, Ізраїлю, Канади, Норвегії, Польщі, Росії, Сербії, США, України та Чехії.

У програмі фестивалю — виступи музичних, вокальних, хореографічних колективів, конкурсні змагання учасників, творчі майстер-класи, виставки виробів майстрів декоративно-прикладного мистецтва, засідання дискусійного клубу та виїзні виступи колективів-учасників у районах Харківської області.

Метою фестивалю є збереження та відтворення народних традицій, звичаїв, обрядів зважаючи на їх регіональну своєрідність, самобутність.

28 жовтня в залі ХОЦНТ відбудеться концерт «Слобожанське вітання» за участю автентичних фольклорних колективів Харківщини (початок о 15.30). Урочисте відкриття фестивалю відбудеться 29 жовтня на сцені малого залу Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М.Лисенка (початок об 11.30). 30 жовтня в залах ХОЦНТ пройдуть конкурси фольклорного співу соло і народного музикування (початок о 10.30).

Під час фестивалю в центрі народної творчості будуть працювати дві виставки. У першій експозиції «Покуть» будуть представлені роботи майстрів народної творчості та самодіяльних художників Харківщини. На другій виставці «Рушниковий водограй» буде демонструватися вишивка заслуженого майстра народної творчості Раїси Кушнаренко з сел. Пісочин (Харківський район).

Окрім того, в рамках фестивалю відбудеться міжнародна науково-практична конференція «Традиційна культура в умовах глобалізації: сучасні соціокультурні практики». У ній візьмуть участь науковці з України та інших країн: Білорусі, Ізраїлю, Канади, Росії та США. Вони розглянуть проблеми глобалізації культурного простору, існування традиційної культури в сучасному медіасередовищі, механізми збереження традиційної культури, розвитку народних традицій.

Довідка 

Фестиваль «Покуть» заснував колектив ХОЦНТ і проводить його з 1996 р. в Харкові та області раз на два роки. Останній раз фестиваль відбувся в 2004 р. Його проведення довелося призупинити у зв'язку з відсутністю фінансування. У 2010 р. фестиваль увійшов до Програми співробітництва між Міністерством культури і туризму України з Міністерством культури Російської Федерації на 2010 — 2014 рр.

27 червня

Інші дати
Владіслав Заремба 
1833 –  український композитор, піаніст і педагог. Автор пісень, фортепіанних п’єс (30 вокальних творів на слова Т. Шевченка), збірок музичної літератури для дітей, обробок українських народних пісень («Де ти бродиш, моя доле» та ін.).
Розгорнути
Народився Олександр Сердюк
(1900, с.Бзів Київська область  – 1988) - український актор театру та кіно, режисер, педагог. Найкращі ролі в українському репертуарі - Сава Чалий («Сава Чалий» І.Карпенко-Карий), Мокій («Мина Мазайло» М.Куліш), Командор («Камінний господар» Л.Українка), Богун, Кобза («Богдан Хмельницький, «Загибель ескадри» О.Корнійчука та ін. Зіграв у кінофільмах «Коліївщина», «Прометей», «Назар Стодоля», «Запорожець за Дунаєм», «Українські мелодії», «Доля Марини».  
«Хто хоче бути великим артистом, той не повинен бруднити себе» (Володимир Винниченко)
Розгорнути

Новини Дивитися всі