chrome firefox opera safari iexplorer

Волинський фестиваль вареника

Дата події:16 вересня 2012
Місце події:м. Луцьк, Центральний парк культури і відпочинку імені Лесі Українки
Більше про подію:

16 вересня в Луцьку відбудеться перший «Волинський фестиваль вареника». Мета свята – популяризація українських народних традицій.

Організатором заходу виступила молодіжна організація «Студентська республіка» та рекламна агенція «Еліанс» за підтримки Волинської ОДА та Луцької міської ради.

У межах фестивалю відбуватиметься частування усіх бажаючих варениками, безліч конкурсів та вікторин, майстер-клас з виготовлення вареників від кращих кухарів Волині, показ колекції кращих вишиванок Волині, козацькі розваги, народне караоке та українська дискотека.

За словами керівника оргкомітету Валерія Пельца, під час дійства роздадуть 500 повноцінних порцій різних видів вареників.

«Навіть будь-яка людина може вдома зліпити свої вареники і показати їх широкому загалу», ‒ зауважив голова оргкомітету.

У межах фестивалю визначатимуться переможці в номінаціях: найоригінальніший вареник, кращий рецепт вареника, український традиційний вареник, «Вареничний майстер», краща викладка вареників, найшвидше ліплення вареників, найбільший вареник, найкраща гумореска про вареник.

Учасники фестивалю змагатимуться у конкурсі «Вареник з сюрпризом», ««Що не з’їм, те понадкушую», «Вареники в сметані», «Справжній козак», «Справжня козачка», «Вареничний ерудит» та інші. Переможці та найактивніші учасники отримають грамоти та дуже багато цінних подарунків від оргкомітету та спонсорів свята.

Фестиваль проходитиме в Центральному парку культури і відпочинку імені Лесі Українки.

Джерело: Zaxid.net

2 жовтня

Інші дати
2 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день соціального педагога.
  • Міжнародний день ненасильства.
Розгорнути
Богдан Стельмах 
1943 – український поет. Його вірші «Перший сніг», «Пшеничне перевесло», «Колиска вітру», «Запроси мене у сни», «Тільки раз цвіте любов» з музикою Івасюка й Білозіра стали загальнонаціональними шлягерами у виконанні гуртів Ватра, Океан Ельзи та Плач Єремії, виконавців Руслани й Олександра Пономарьова, Софії Ротару і Василя Зінкевича.
Розгорнути
Михайло Жук
1883 – український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт «Дівчина в кріслі», «Гуцул», «Портрет батька», хрестоматійних портретів М. Вороного, Г Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Михайло Іванов
1871 – український учений-тваринник, педагог, засновник експериментальних зоотехнічних станцій у заповіднику Асканія-Нова.
Розгорнути
Народився Йосип Бокшай
(1891, с. Кобилецька Поляна Закарпатської області. - 1975) - український живописець, майстер пейзажу. Спільно з А. Ерделі вперше на Закарпатті організував художню школу. Автор картин "Озеро в горах", "Синевир", "Полонина Рівна", "Зустріч на полонині"
Розгорнути
Народився Денис Січинський
(1865 - 1909) – композитор і хоровий диригент, перший професор музики у Галичині, музично-громадський діяч, педагог.
Розгорнути
Народився Іван Багряний
(1907 – 1963), український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч. Автор романів «Сад Гетсиманський», «Тигролови», поеми «Гуляй-Поле». Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (посмертно).
«Перейшов усі світи я — Є прекрасних мов багато, Але п е р ш о ю, як Мати, Серед мов одна лиш ти є. Ти велична і проста. Ти стара і вічно нова. Ти могутня, р і д н а м о в о ! Мово — пісня колискова. Мова — м а т е р і у с т а.» («Рідна Мова», 1937)
Розгорнути