chrome firefox opera safari iexplorer

У Збаражі пройшов фестиваль вареників

02 травня 2011 о 15:13

Фестиваль цієї традиційної української страви пройшов у місті Збараж.

30 господинь з усієї області змагалися за найсмачнішого та найкраще виліпленого вареника.

“Ми започаткували цей фестиваль в Збаражі, тому що це одна така ізюминка, де є історична пам’ятка архітектури. Проходить Вареник-Фест, це означає, що будуть вибирати найбільший вареник області”, — каже начальник управління з питань туризму Тернопільської ОДА Леся Серетна.

“Минулого року в нас був конкурс велетенський вареник. Я мала вареник велетенський — 70 см довжини, 45 ширини і півтора кілограма ваги. Я планую цього року теж бути переможницею”, — каже минулорічна переможниця Надія.

Перед господинями стояло непросте завдання — потрібно було зліпити п’ять тисяч вареників та ще й пісню заспівати. Рецепти у господинь схожі, але в кожної є своя родзинка.

Від такого у гостей аж слинка котилася. Ласуни на вареники налетіли як бджоли на мед.

“Мені подобаються з вишнями, так з вишнями дуже гарні вареники, але зараз з гречкою були дуже смачні. З чим би не були вареники, Україна не може без вареників”, — каже гість фестивалю Василь.

“Досить цікаво тому, що кажуть, що є вареники з картоплею, але є й вареники з картоплею і з сиром. Є з сиром є з капустою і всі вони об’єднали і досить цікаво, бо береш не знаєш котрий ти візьмеш. Ну це все добре, ну і звичайно сало шкварок, це є до вареників сила”, — каже учасник фестивалю Олег.

Вареник-Фест проводиться уже вдруге. Він традиційно відкриває туристичний сезон Тернопілля. Окрім того, що поласувати варениками, гості мали змогу поспостерігати ще й за ковалями, величезною повітряною кулею, козацькими боями, байкер-шоу, а також поглянути на ретро-автомобілі та на реконструкцію штурму середньовічного замку.

 

9 червня

Інші дати
Володимир Войцюк
1930 –  український меценат, педагог. Працюючи двірником у США, майже всі свої заощадження виділяв на меценатство: на створення кінострічок «Голод-33», «Нескорений» та «Атентат – Осіннє вбивство у Мюнхені»; пам’ятників Т. Шевченку та І. Франку тощо.
Розгорнути
9 червня відзначають:
  • День працівників текстильної і легкої промисловості.
  • Міжнародний день друзів.
  • Шавуот.
Розгорнути
Народився Іван Мар'яненко
(Петлішенко) (1878, с.Мар'янівка, Кіровоградська область - 1962)  – український актор, режисер, педагог. Автор книг «Минуле українського театру», «Сцена, актори, ролі».  
Ця п'єса почалася вже давно, І лиш тепер збагнув я: то вистава, де кожен власну сутність загубивши, і дивиться, і грає. Не живе (Василь Стус)
Розгорнути
Народився Олександр Яната
(1888, м. Миколаїв – 1938) – український агроном і ботанік. Організатор та редактор «Українського ботанічного журналу», один із засновників заповідників у Кончі-Заспі та Каневі.
 
Розгорнути