chrome firefox opera safari iexplorer

Виставка «Європейський вимір. Три шедеври класичного мистецтва з музеїв Італії»

Дата події:30 травня - 05 липня 2013
Місце події:Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків
Київ, вул. Терещенківська, 15
Більше про подію:

З 30 травня до 5 липня 2013 року в Національному музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків у Києві триватиме виставка «Європейський вимір. Три шедеври класичного мистецтва з музеїв Італії».

Виставку, приурочену до святкування Днів Києва та присвячену 1025-річчю хрещення Київської Русі, організовано під патронатом Голови КМДА Олександра Попова та Посла Італії в Україні Фабріціо Романо. Ініціатива проведення заходу та організаційний супровід належать Італійському інституту культури в Україні, очолюваному доктором Нікола Франко Баллоні.

Друга поспіль виставка з циклу «Європейський вимір» продовжує проект, започаткований Музеєм Ханенків восени 2012 р. Цього разу класичне мистецтво Європи представляють три знакові твори: шедевр пізнього Відродження «Венера та Адоніс», що належить пензлю Тіціана Вечелліо, вівтарна картина «Ісус Христос» провідного майстра італійського бароко Гвідо Рені, та величний гобелен «Дивний вилов риби», створений на основі композиції Рафаеля Cанті.

Шедевр Тіціана було надано Національною галереєю старовинного мистецтва у Палаццо Барберіні, м. Рим (Galleria Nazionale d'Arte Antica di Palazzo Barberini). Музей Ханенків вже мав досвід співпраці з Національною галереєю, презентувавши дві успішні виставки: венеційського скла (2001 р.) та італійської майоліки (2004 р.). Цей римський музей, один з найбільш важливих в Італії, зберігає велику та цінну колекцію європейського мистецтва 16–18 ст. Визнаним шедевром живописного зібрання Палаццо Барберіні є представлений на виставці твір Тіціана «Венера та Адоніс».

Вівтарна картина Гвідо Рені «Ісус Христос» та гобелен «Дивний вилов риби» належать Музею старовинних скарбів Святої Оселі у м. Лорето (Museo Antico Tesoro della Santa Casa di Loreto), розташованому в одному з найважливіших центрів християнського паломництва. За переказами, саме до невеличкого міста Лорето у регіоні Марке (провінція Анкона) за часів Середньовіччя було перенесено Святу Оселю – будинок, де народилася та зростала Діва Марія.

Гобелен «Дивний вилов риби» є виробом брюссельської мануфактури, очолюваної Хендріком Маттенсом. Цей безворсовий килим було виткано з вовни, шовку та золотих і срібних ниток у 20-ті роки 17 ст. Основою композиції став один з 10 картонів Рафаеля до серії славетних гобеленів, які прикрашали Сікстинську Капелу в святкові дні.

Презентована виставка є дорогоцінним дарунком киянам та гостям столиці, однією з найважливіших культурних подій року. Річ не лише у тому, що в державних зібраннях України відсутні живописні твори Тіціана та Гвідо Рені. Так само як славетний гобелен за картоном Рафаеля, ці шедеври зазвичай не полишають стін італійських музеїв.

Організатори:

  • Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків
  • Італійський інститут культури в Україні

Інформацію про виставку також можна знайти на сайті Музею Ханенків:
www.khanenkomuseum.kiev.ua

Акредитація представників ЗМІ за телефонами: 235-02-06
Координація на місці: 097 350 70 02 begin_of_the_skype_highlighting (Тетяна Душина)

23 квітня

Інші дати
Народився Василь Земляк (Вацик)
(1923, - с. Конюшівка Вінницької обл. - 1977) - український письменник, видавець, кіносценарист.  Найбільше визнання здобула дилогія "Лебедина зграя" (фільм "Вавилон - ХХ") і "Зелені млини".
Розгорнути
Народився Григорій Тютюнник
(1920, с.Шипівка Полтавська область – 1961) - український письменник. Автор роману «Вир».
«Кажуть, що дуже мудрий чоловік оту всю техніку військову видумав. А я мислю так, що якби найшовся такий, що все оте попалив, той був би наймудріший...» (Григорій Тютюнник
Розгорнути
Народився Іван Шмальгаузен
(1884, м. Київ - 1963) - біолог. Всесвітньо відомий теоретик еволюційного вчення XX ст.
Розгорнути