chrome firefox opera safari iexplorer

Виставка «Київські раритети ХVІІІ ст. Нові відкриття. Історія, дослідження, реставрація»

Дата події:16 травня - 30 вересня 2013
Місце події:Національний музей історії України
м. Київ, вул. Володимирська, 2
Час роботи: щоденно з 10:00 до 17:30.
Вихідний день: середа.
Контактні телефони: (044) 246-41-62, 235-32-39, 235-51-21
Е-mail: restorer@i.ua
Більше про подію:

З 16 травня до 30 вересня 2013 року в приміщенні Національного музею історії України триватиме виставка «Київські раритети ХVІІІ ст. Нові відкриття. Історія, дослідження, реставрація».

2013 рік – ювілейний для Національного науково-дослідного реставраційного центру України, провідного в державі спеціалізованого закладу культури з дослідження, консервації, реставрації пам’яток Музейного фонду України. Найстарішому в галузі реставрації закладу культури виповнюється 75 років. За часи існування художниками-реставраторами та науковцями Центру з головною організацією в Києві та трьома філіями у Львові, Одесі й Харкові врятовано десятки тисяч пам’яток історико-культурного надбання з музейних скарбниць України.

З нагоди ювілею Центр планує організувати та провести низку заходів, серед яких тематична виставка «Київські раритети ХVІІІ ст. Нові відкриття. Історія, дослідження, реставрація», яка, зважаючи на її тематику, стане справжнім дарунком киянам до Дня міста. Експозиція виставки буде розгорнута в Національному музеї історії України.

Метою проведення виставки є репрезентація широкому загалу киян та гостей Києва унікальних пам’яток ХVІІІ століття, що пов’язані з історією міста, були його святинями та відомими символами. Це статуя Андрія Первозваного, що увінчувала славетний фонтан «Самсон» на Подолі та була виготовлена київськими майстрами. Безсумнівною окрасою експозиції стануть унікальні пам’ятки – статуя Феміди (1777 р.) та барельєф із зображенням Петра І, що належали Магістрату міста Києва.

Експонати виставки будуть представлені вперше і тому привернуть неабияку увагу істориків, мистецтвознавців, культурологів, художників-реставраторів. Виставка ознайомить відвідувачів з професійною діяльністю художників-реставраторів творів з металу, результатами наукової реставрації дійсно унікальних пам'яток історії й культури національного значення.

Рівень виконаних консерваційно-реставраційних заходів віддзеркалює розмаїття використовуваних науковцями і художниками-реставраторами традиційних, сучасних та перспективних матеріалів, класичних технологій, оригінальних методів та методик реставрації, розроблених фахівцями Центру.

Хоча на виставці буде представлена лише невелика частина шедеврів, урятованих і повернутих до життя фахівцями Центру, вона дасть уявлення про досягнення української школи реставрації музейних цінностей.
Експоновані пам'ятки входять до колекцій Національного художнього музею України та Національного музею історії України.

Джерело: prostir.museum

2 липня

Інші дати
Ольга Олійник
1925 – український радянський математик. Перша радянська жінка, котра у 29 років стала доктором фізико-математичних наук.
Розгорнути
Володимир Правдич-Немінський 
1879 – український фізіолог, електрофізіолог, нейрохімік. Уперше зареєстрував електричну активність головного мозку тварини та класифікував записані хвилі (нині це називають електроенцефалограмою).
Розгорнути
Народився Володимир Александров
(1825, с. Бугаївка, Харківська область – 1894) – український письменник, музикант, фольклорист, краєзнавець, доктор медицини. Автор оперети «За Немань іду», збірок поезій та перекладів, зібрав та опублікував «Народний пісенник з найкращих українських пісень».  
Ти несись, мій спів, з мольбою, В небо відлітай. І на тихую розмову Вийди, мила в гай. А в гаю гримить, стихає Пісня солов'я, Тож він милу викликає, Молить, як і я. (Володимир Александров)
Розгорнути
Народився Михайло Спіров
(1892, Росія – 1973) – український вчений-анатом, лімфолог. Праці (понад 60) присвячені дослідженню лімфатичної системи, вивченню будови центральної нервової системи, питанням тератології, методиці викладання анатомії та її історії.
Розгорнути

Новини Дивитися всі