chrome firefox opera safari iexplorer

Виставка ляльок Оксани Цюпи — «Вертеп»

Дата події:18 січня - 1 лютого 2011
Місце події:Музей Гетьманств, Київ, вул. Спаська, 16-д (Поділ, ст. м. "Контрактова площа")
Більше про подію:

18 січня о 18:00 у Києві в Музеї Гетьманства відкривається виставка ляльок Оксани Цюпи — “Вертеп”.

“Коли під Різдво на Україні святкова компанія тягне із собою Вертеп, і він пливе уночі над сільською дорогою – у навколишньому світі трапляються тривожні і небезпечні події… В наших місцях щорічно твориться космогонічний міф. Поява Вертепу з колядниками свідчить, що народився Новий світ. Він, як завжди, готовий протистояти біснуванню хаосу…”

Ірод, Смерть, Чорт, Ангел — цих та інших персонажів можна буде знайти на виставці української майстрині.

Про художницю

Оксана Цюпа народилася в Києві. Закінчила Київський технологічний інститут легкої промисловості за фахом «художнє моделювання одягу». Працювала на Київській кіностудії ім. Олександра Довженка. Займалася декоративною керамікою, живописом по склу, виготовленням клаптевих ковдр (печворк). Текстильною лялькою захопилася у 2000 році. Мала ряд персональних виставок ляльок.
Роботи Оксани Цюпи перебувають у приватних колекціях України, Європи та Америки.
«Вертеп»

Триватиме до 1 лютого 2011 року.

Джерело: Уніан

9 червня

Інші дати
Володимир Войцюк
1930 –  український меценат, педагог. Працюючи двірником у США, майже всі свої заощадження виділяв на меценатство: на створення кінострічок «Голод-33», «Нескорений» та «Атентат – Осіннє вбивство у Мюнхені»; пам’ятників Т. Шевченку та І. Франку тощо.
Розгорнути
9 червня відзначають:
  • День працівників текстильної і легкої промисловості.
  • Міжнародний день друзів.
  • Шавуот.
Розгорнути
Народився Іван Мар'яненко
(Петлішенко) (1878, с.Мар'янівка, Кіровоградська область - 1962)  – український актор, режисер, педагог. Автор книг «Минуле українського театру», «Сцена, актори, ролі».  
Ця п'єса почалася вже давно, І лиш тепер збагнув я: то вистава, де кожен власну сутність загубивши, і дивиться, і грає. Не живе (Василь Стус)
Розгорнути
Народився Олександр Яната
(1888, м. Миколаїв – 1938) – український агроном і ботанік. Організатор та редактор «Українського ботанічного журналу», один із засновників заповідників у Кончі-Заспі та Каневі.
 
Розгорнути