chrome firefox opera safari iexplorer

Виставка ляльок Оксани Цюпи — «Вертеп»

Дата події:18 січня - 1 лютого 2011
Місце події:Музей Гетьманств, Київ, вул. Спаська, 16-д (Поділ, ст. м. "Контрактова площа")
Більше про подію:

18 січня о 18:00 у Києві в Музеї Гетьманства відкривається виставка ляльок Оксани Цюпи — “Вертеп”.

“Коли під Різдво на Україні святкова компанія тягне із собою Вертеп, і він пливе уночі над сільською дорогою – у навколишньому світі трапляються тривожні і небезпечні події… В наших місцях щорічно твориться космогонічний міф. Поява Вертепу з колядниками свідчить, що народився Новий світ. Він, як завжди, готовий протистояти біснуванню хаосу…”

Ірод, Смерть, Чорт, Ангел — цих та інших персонажів можна буде знайти на виставці української майстрині.

Про художницю

Оксана Цюпа народилася в Києві. Закінчила Київський технологічний інститут легкої промисловості за фахом «художнє моделювання одягу». Працювала на Київській кіностудії ім. Олександра Довженка. Займалася декоративною керамікою, живописом по склу, виготовленням клаптевих ковдр (печворк). Текстильною лялькою захопилася у 2000 році. Мала ряд персональних виставок ляльок.
Роботи Оксани Цюпи перебувають у приватних колекціях України, Європи та Америки.
«Вертеп»

Триватиме до 1 лютого 2011 року.

Джерело: Уніан

2 липня

Інші дати
Ольга Олійник
1925 – український радянський математик. Перша радянська жінка, котра у 29 років стала доктором фізико-математичних наук.
Розгорнути
Володимир Правдич-Немінський 
1879 – український фізіолог, електрофізіолог, нейрохімік. Уперше зареєстрував електричну активність головного мозку тварини та класифікував записані хвилі (нині це називають електроенцефалограмою).
Розгорнути
Народився Володимир Александров
(1825, с. Бугаївка, Харківська область – 1894) – український письменник, музикант, фольклорист, краєзнавець, доктор медицини. Автор оперети «За Немань іду», збірок поезій та перекладів, зібрав та опублікував «Народний пісенник з найкращих українських пісень».  
Ти несись, мій спів, з мольбою, В небо відлітай. І на тихую розмову Вийди, мила в гай. А в гаю гримить, стихає Пісня солов'я, Тож він милу викликає, Молить, як і я. (Володимир Александров)
Розгорнути
Народився Михайло Спіров
(1892, Росія – 1973) – український вчений-анатом, лімфолог. Праці (понад 60) присвячені дослідженню лімфатичної системи, вивченню будови центральної нервової системи, питанням тератології, методиці викладання анатомії та її історії.
Розгорнути

Новини Дивитися всі