chrome firefox opera safari iexplorer

Виставка Миколи Білоуса «ЦИТАТИ»

Дата події:18 лютого-18 березня 2012 р.
Місце події: Національний художній музей України (м. Київ, вул. М. Грушевського, 6)
Більше про подію:

18 лютого Національний художній музей України презентує виставку сучасного живопису «ЦИТАТИ» художника Миколи Білоуса.

«ЦИТАТИ» — це репліки майстра на твори відомих українських класиків, які є у постійній експозиції музею. Образи, які запозичує Білоус, актуалізуються та втрачають свою ауру відсторонених від сучасності носіїв вічності.

Серед обраних ним – Федір Кричевський, Анатоль Петрицький, Іван-Валентин Задорожний, Сергій Світославський, народна картина «Козак Мамай», скульптура «Самсон», Микола Пимоненко, Олександр Мурашко та інші класики. Після перегляду живопису Миколи Білоуса відвідувачі можуть побачити експозицію музею і знайти ці класичні твори.

Микола Білоус вважає, що «ЦИТАТИ» допоможуть заново прочитати національну мистецьку спадщину та зв’язати традицію й сучасність. «Для формування сучасного художника має значення знання історії мистецтва, а не вдосконалення суто професійної майстерності», — говорить пан Білоус.

Виставка «ЦИТАТИ» пройде у рамках ініційованої Національним художнім музеєм співпраці з сучасними художниками та промоції українського актуального мистецтва у традиційному музеї.

Куратор проекту – завідуюча відділом мистецтва XX-XXI століття Національного художнього музею України Оксана Баршинова зазначає, що існує така думка, мовляв, сучасне мистецтво відірвано від художньої традиції й стоїть окремо, само по собі. «Але я вважаю, що це не так. Актуальне мистецтво дуже поєднано з минулим і є органічним етапом розвитку українського мистецтва в цілому», – підкреслює пані Баршинова.

Виставка відбудеться за сприяння мецената проекту «OTP Банк». Одну з «ЦИТАТ» Миколи Білоуса банк подарує Національному художньому музею України.

Виставка пройде з 18 лютого по 18 березня 2012 року у Національному художньому музеї України, за адресою: м. Київ, вул. М. Грушевського, 6...

Графік роботи музею: середа, четвер, неділя — 10:00-18:00, п’ятниця — 12:00-20:00, субота — 11:00-19:00, вихідні дні: понеділок, вівторок.

Довідка

Микола Білоус народився у 1956 році (Київська обл.). Отримав фундаментальну академічну освіту, стажувався в Європі, викладав фахові художні дисципліни в профільному виші. Вироблення власної художньої мови є підсумком його роздумів над долею живопису в ХХ столітті. Роботи Білоуса знаходяться в міських галереях та приватних колекціях Німеччини, Чехії, Бразилії, Австрії, Росії та України. Постійно працює з галереєю «ЦЕХ» (м. Київ).

29 червня

Інші дати
Міжнародний день тропіків
На тропічні регіони припадає 40% всієї території світу, приблизно 80% біологічних видів планети, значна частина її мов і культур. У тропіках проживають більше 800 мільйонів чоловік. І хоча тропічні країни досягли значного прогресу, вони, як і раніше, стикаються з різноманітними проблемами.
Розгорнути
Народився Іван Черняховський
(1906, м. Умань, Черкаська область – 1945) – радянський військовий діяч, генерал армії. Командуючий військами 3-го Білоруського фронту.  
Розгорнути
Народився Тадей Маєрський
(1888, м.Львів – 1963) – український композитор, піаніст, педагог. Автор симфонічних, камерно-інструментальних, вокальних творів, музики до вистав.  
Розгорнути
1945 – підписання Договору між СРСР та Чехословаччиною про входження Закарпатської України до складу УРСР
Цікаво відзначити, що підписання цієї угоди відбулося без якої-небудь участі українських дипломатів і представників Закарпатської України, хоча формально текст угоди складався також і українською мовою.  
Ні, цей народ із крові і землі Я не віддам нікому і нізащо! Він мій, він я, він – світ в моїм чолі, Тому життя його і ймення не пропащі. (Микола Вінграновський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі