chrome firefox opera safari iexplorer

Виставка Олега Ясенєва «Медитація світлом» (живопис)

Дата події:9–27 лютого 2016
Місце події:м. Київ, Андріївський узвіз, 2-Б. Телефон: +380 (44) 425 90 90
Більше про подію:

Для відомого київського художника Олега Ясенєва світло – передусім першофеномен цього світу, що об’єднує в собі все суще; принцип пізнання; сутність прекрасного. Із часом дедалі більше віддаляючись у творчості від фігуративу, він віддає перевагу абстрактному монохромному письму; філософські розмисли вивільняють шлях живописній медитації.

«Медитація світлом» – нова серія робіт мистця, котра, здається, постала подібно вишуканому ієрогліфу з-під пензля східного майстра каліграфії: спонтанно, легко, на одному диханні, але при максимальній зосередженості та концентрації внутрішньої енергії, – самозаглиблення й відсторонення від суєтного вивільняють відчуття сутності понять і речей. Олег Ясенєв позбавляє зображення предметної реальності й барв – тільки сірий у тональних варіантах і тільки натяки на конкретику форми. Мінімум засобів та максимум умовності – хіба лише назви робіт апелюють до окресленого образу. Тонка естетика мінімалізму дає можливість глядачеві відійти від індивідуальних колірних асоціацій та сюжетної оповідності й якнайбільше налаштуватися не на розумову, а на чуттєву складову візії.

Тут світло – не засіб, а спосіб і форма медитації. Воно розсіюється й поглинається, зароджується й заникає, пульсує й струменить, випромінюючи особливу енергетику. Воно концентрується у знаках-розчерках променів на підлозі, ллється крізь умовні віконні отвори чи химерно мерехтить десь у дальній перспективі. Ефект присутності відсутнього спонукає до мандрів духу, надихає домислити несказане, уявити невидиме, дописати подумки те, що художник приховав за градаціями сірого. Зрештою, бачити навколишній світ ми можемо тільки тому, що існує світло.

«Можна нескінченно дивитися на зірки в нічному небі, вибрати найяскравішу, спостерігати за її мерехтінням – і відчути створення світу. Можна нескінченно дивитися на багаття й відчути всі віки людства, бути єдиним цілим із цим світом…
Можна нескінченно перераховувати розмаїття світла й ті почуття та емоції, які в нас виникають. Головне – духовність світла, котра робить навколишній світ видимим, об’ємним і кольоровим».
Олег Ясенєв

Про автора

Олег Ясенєв народився 1963 року в с.Дніпровка Запорізької області. Навчався у Дніпропетровському художньому училищі (1980—1983), Національній академії образотворчого мистецтва та архітектури, факультет станкового живопису (1984—1992). Закінчив аспірантуру НАОМА. Із 1996 р. – викладач живопису в Національній академії образотворчого мистецтва та архітектури.

Член НСХУ. Заслужений художник України. Роботи знаходяться в колекціях України, Білорусі, Словаччини, Ватикану, Франції, Китаю та США.

Відкриття виставки – 9 лютого 2016 о 18 годині.

Виставка працює 9 – 27 лютого 2016 з 11:00 до 19:00 щодня, крім неділі та понеділка. Вхід вільний.

E-mail: avs_art@i.ua. Сайт: www.avsart.com.ua.

Сторінка у Фейсбуці: www.facebook.com/avsart.gallery

4 лютого

Інші дати
Галина Кальченко
1926 –  український скульптор. Найкращі роботи: пам’ятники Лесі Українці в Києві та Ялті, М. Леонтовичу в Тульчині, П. Гулаку-Артемовському в Городищі, І. Котляревському та М. Заньковецькій у Києві.
Розгорнути
Тимофія-напівзимника
Якщо схопиться хурделиця, то весь тиждень буде негожий; коли ж опівдні усміхнеться сонце, то закличе в гості ранню весну
Розгорнути
Народився Сидір Мидловський
1885 –  український і польський психолог, лікар, психоаналітик та філософ, який своїми численними статтями і фундаментальними працями створив підвалини психології виховання, персонології, розвив вчення психоаналізу, чим створив ґрунтовну для свого часу наукову теорію особистості в Україні та Польщі, яка не втратила своєї цінності і в наші дні.
Розгорнути
Народився Климент Квітка
(1880, Київ – 1953) - український музикознавець-фольклорист, чоловік Лесі Українки. Зібрав понад 6000 народних пісень.
По діброві вітер виє, Гуляє по полю, Край дороги гне тополю До самого долу. Стан високий, лист широкий Марно зеленіє, Кругом поле, як те море Широке, синіє. (Українська народна пісня)
Розгорнути
Народився Степан-Максим Балей
(1885, с. Великі Бірки Тернопільська область – 1952) – український і польський психолог, педагог, філософ.
Розгорнути