chrome firefox opera safari iexplorer

Виставка традиційних решетилівських гобеленів родини Пілюгіних

Дата події:05 березня-01 квітня 2014 р.
Місце події:Центр Української Культури та Мистецтва: м. Київ, Україна вул. Хорива, 19-В м. Контрактова площа (вихід з метро в бік Верхнього і Нижнього Валів)
Більше про подію:

Організатори виставки — Центр фольклору та етнографії, кафедра фольклористики Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Відома у всій Україні мистецька родина із Решетилівки творить килими у традиціях народного мистецтва Полтавщини.

У січні-лютому 2014 року цією виставкою гобеленів милувались у виставкових залах Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Решетилівка — один з найвідоміших сучасних центрів художніх промислів України. Талант і виконавська майстерність вишивальниць, килимарок зробили це невелике містечко відомим не лише за межами Полтавщини, а й за межами України. Вражають своєю красою решетилівські килими, які ніби ввібрали в себе всю красу полтавської землі. Саме це селище славилося глибокими традиціями місцевого ткацтва.

Решетилівські килими завжди славилися пишними квітковими композиціями. Стилізовані гірлянди, букети квітів з фантастичними птахами — основні мотиви народних килимів.

Час роботи виставкового центру:
Пн.- Пт. – 10:00 – 19:00
Сб. – 10:00 – 18:00
Нд. – вихідний

22 квітня

Інші дати
22 квітня відзначають:
  • Всесвітній день Матері-Землі (Міжнародний день Землі).
Розгорнути
Народився Анатолій Михайленко
(1939, хутір Комуна Полтавської обл. - 2007) - український письменнник, журналіст, видавець. Автор більше 30 книжок художньої прози й публіцистики, зокрема "Оливкова гілка з Рима", "Кленовий лист з Канади", "Пливе мій човен. Запах полину", "Заки море перелечу".
Розгорнути
Народився Євген Сагайдачний
(1886, м.Херсон – 1961) – український маляр, декоратор і педагог. Автор численних акварелей з гуцульського життя, залишив по собі велику колекцію народного, зокрема гуцульського, мистецтва.
Розгорнути
Народився Євген Козак
(1907, с. Колодне, Львівська область – 1988) – український композитор, диригент, педагог. Автор театралізованого концерту «Буковинське весілля», хорових пісень "Вівчарик", "Україно моя", "Думи мої", «Вітер з полонини», "Зелень кленова, вулиці Львова", обробок українських народних пісень, пісень на слова Т.Шевченка.
Ой, вічарику-вівчарю, Ти жени свою отару З гір високих, з полонини У широкую долину. Сядь зі мною в просінь світа, Заграй мені на трембіті, Розкажи мені - чи любиш? Чом до серця не голубиш? (Українська народна пісня)
Розгорнути

Новини Дивитися всі