chrome firefox opera safari iexplorer

Нацбанк вводить в обіг пам’ятну монету до 150-річчя Бориса Грінченка

22 листопада 2013 о 16:10

Пам’ятну монету «Борис Грінченко» номіналом дві гривні вводить в обіг Національний банк України з нагоди відзначення 150-річчя від дня народження поета і прозаїка, перекладача, літературного критика, автора фундаментальних етнографічних, мовознавчих, літературознавчих та педагогічних праць Бориса Грінченка, повідомили УНН в управлінні інформаційного забезпечення та доступу до публічної інформації КМДА.

Презентація монети відбулася у Київському університеті імені Бориса Грінченка. В урочистостях взяли участь заступник начальника Управління нумізматичної продукції та маркетингу Нацбанку України Вікторія Сузанська, ректор Київського університету імені Бориса Грінченка Віктор Огнев’юк та автор ескізів монети Наталія Фандікова.

«Головною справою життя Бориса Грінченка стало виховання у молоді любові до рідної землі та української мови. Він утверджував значущість і важливість вчинків кожного для загальної справи. Тому місією Київського університету імені Бориса Грінченка є сприяння кожному у цілісному розвитку і лідерському становленні, служити людині, громаді, суспільству», – зазначив ректор Київського університету імені Бориса Грінченка Віктор Огнев’юк.

Зауважимо, що пам’ятна монета «Борис Грінченко» – одна із серії «Видатні особистості України». Виготовлена з нейзильберу, її вага – 12,8 г, тираж – 20 тисяч штук.

На аверсі монети вгорі розміщено Малий Державний Герб України та напис півколом «Національний банк України», у центрі – зображення книги із висловом письменника, з низу – номінал, рік карбування та логотип Монетного двору Національного банку України. На реверсі монети зображено портрет Бориса Грінченка, ліворуч і праворуч від якого – у квітковому орнаменті – роки життя «1863—1910» і напис «Борис Грінченко».

Джерело: unn.com.ua
Розділи: Новини культури

21 вересня

Інші дати
21 вересня відзначають:
  • День винахідника і раціоналізатора України.
  • День фармацевтичного працівника України.
  • День миру.
  • Міжнародний день миру.
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути