chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві презентують пам’ятну монету до 150-річчя Національної філармонії

17 вересня 2013 о 14:37

У Києві 17 вересня на честь відкриття 150-го ювілейного сезону в Національної філармонії України імені М. В. Лисенка відбудеться концерт Академічного симфонічний оркестру філармонії.

Перед початком концерту генеральний директор філармонії Дмитро Остапенко презентує нову пам’ятну монету зі срібла «150 років Національній філармонії України», номіналом 5 грн, яку виготовлено тиражем 3 000 штук, та художній поштовий конверт з оригінальною маркою, присвяченою цій події, тиражем 500 000 примірників.

Про це інформує ZIK.

Як зазначається, солістами на концерті будуть: лауреат міжнародних конкурсів Давид Герінгас (віолончель, Німеччина), народний артист України Іван Кучер (віолончель), лауреат міжнародних конкурсів Артем Полуденний (віолончель). За диригентським пультом – народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Микола Дядюра.

Крім того, у фойє філармонії буде відкрито фотовиставку «Історія і сучасність Національної філармонії України».

Початок концерту о 19.00 у Колонній залі імені М. В. Лисенка Національної філармонії (Володимирський узвіз, 2).

Довідково

За інформацією сайту НБУ, монета присвячена 150-річчю однієї з найстаріших концертних організацій нашої держави. Біля колиски Київського філармонічного товариства, заснованого у 1863 році, стояли відомі митці і прогресивні громадські діячі — композитор М. Лисенко, фольклорист М. Рігельман, композитор-аматор П. Селецький та багато інших.
Вартість, грн: 390
На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України та напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, зображення виду Колонної зали ім. Лисенка зі сцени, на якій стоїть рояль; праворуч рік карбування монети 2013, унизу — номінал 5 гривень
На реверсі монети на дзеркальному тлі зображено будівлю колишнього Купецького зібрання (1882), у якій з 1944 року і до сьогодні розміщується Національна філармонія України, під якою — герб та напис: НАЦІОНАЛЬНА/ФІЛАРМОНІЯ/УКРАЇНИ/150 РОКІВ

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути