chrome firefox opera safari iexplorer

Виставка «Троє в мистецькому човні» (живопис, графіка)

Дата події:31 травня – 18 червня 2016
Місце події:Галерея «АВС-арт» (м. Київ, Андріївський узвіз, 2-Б)
Більше про подію:

Співдружність трьох авторів виставки насамперед професійна. Михайла Сидоренка та Наталію Кручкевич об’єднує сімейна спільність із відповідними творчими мотиваціями і колом мистецьких тем, Роман Яців працює з дотичними питаннями пейзажного жанру, шукаючи адекватну мову виразу в координатах власних спостережень над природою. Кожен має позаду львівську академічну школу живопису, але розвивається в автономному пошуку. Це виразно проявляється в самій стихії живописання, властивій кожному.

Наталія Кручкевич та Михайло Сидоренко проводять спільний час на численних пленерах в Україні та за кордоном. В них достатньо багатий досвід праці у відкритих анклавах природи, з відмінними комбінаціями повітря, сонця, землі й води. Обоє найбільше культивують колір і світло, майстерно організовуючи їх у різних консистенціях для творення мистецького образу.

У творах Наталії Кручкевич оживає культура французького колоризму – вже в сучасній чуттєвій редакції авторки. Її мистецтво – споглядального характеру. Зв’язок із природою є необхідною умовою творчості художниці: «Мене дуже вабить колір, його спонтанність, радість барви. Колористичне бачення підказує сама природа, воно змінюється від картини до картини. Тема так само розвивається від картини до картини. В кожній роботі – правда минаючої хвилі...»

Чимало близьких її естетиці формально-виражальних рис належить полотнам Михайла Сидоренка, в якого, проте, дещо інша стильова організація живописного середовища. Картини Михайла Сидоренка імпресіоністичні за своєю суттю, водночас художник послуговується засобами вираження, характерними для експресіонізму.

«Я споглядаю, вникаю, неначе розчиняюсь у тому, що перед очима. Мені хочеться дивитися, старатися побачити, а іноді спитати: чому, як, звідки та який у цьому сенс?» – говорить автор.

Роман Яців – не лише художник, а й історик та теоретик мистецтва, організатор науково-творчих проектів, педагог. Для нього емпірика натурних форм трансформується в більш відсторонені пластичні структури, які часто мають асоціативний або синтетичний характер. У формальній мові його творів спрацьовує стратегія графіка, що проявляється в самих способах ритмічної та колірної організації площини. На сьогодні мистець ще не ствердився в єдиній лінії свого творчого пошуку, через що діапазон виражальних засобів у його полотнах доволі широкий і продовжує змінюватися.

Мистецький човен трьох львів’ян, об’єднаних в одну артистичну співдружність, уже так багато бачив у своїх мандрах: паризькі кав’ярні й каліфорнійське узбережжя, венеційські канали й карпатські ліси. Навіть назви робіт – «Фантазії з хвилями», «Невпізнаний Дрогобич», «На вулиці Неаполя», «Біла вілла», «Морське око» – немов кличуть із собою в живописні краї, враженнями від яких (ексклюзивно в Києві) радо діляться з глядачами Наталія Кручкевич, Михайло Сидоренко та Роман Яців.

Відкриття виставки – 31 травня о 18 годині.

Виставка працює 31 травня – 18 червня 2016 з 11:00 до 19:00 щодня, крім неділі та понеділка. Вхід вільний.

Контактний телефон: +380 (44) 425 90 90. E-mail: avs_art@i.ua. Сайт: www.avsart.com.ua.

Сторінка у Фейсбуці: www.facebook.com/avsart.gallery

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути