chrome firefox opera safari iexplorer

Виставка «Українська еміграційна журналістика за документами ЦДАЗУ»

Дата події:05 червня 2013 о 10:00
Місце події:Державна архівна служба України, Центральний державний архів зарубіжної україніки
Більше про подію:

5 червня 2013 р. о 10.00 у приміщенні Центрального державного архіву зарубіжної україніки відкриється виставка «Українська еміграційна журналістика за документами ЦДАЗУ», яка ілюструє становлення, розвиток та особливості української еміграційної журналістики в ХХ столітті. Виставка присвячена дню журналіста, який відзначається 6 червня відповідно до указу Президента України від 25 травня 1994 р.

В експозиції представлені рукописні, машинописні та друковані документи, вирізки з еміграційних газет та друкованих видань, фотографії українських журналістів.

Важливе місце серед документів виставки займають українські еміграційні видання міжвоєнного періоду та часів Другої світової війни: «Українська трибуна», «Тризуб», «Наш світ», «Краківські вісті» тощо. Також на виставці репрезентовані документи, що висвітлюють розвиток української еміграційної журналістики другої половини ХХ століття на території США та Канади, а саме статті присвячені круглим датам існування різноманітних українських друкованих видань – «Нові дні», «Наше життя», «Екран» тощо. Внесок відомих українських громадських та культурних діячів у розвиток еміграційної журналістики також проілюстровано документами виставки.

Довідка

В історії української журналістики на еміграції можна виділити два періоди: 1920–1930-і роки та друга половина ХХ століття. В європейських країнах після Першої світової та громадянської воєн опинилась чимала маса українців, що проводили активну культурну та видавничу діяльність. В таких країнах Європи як Польща, Чехословаччина, Німеччина, Австрія, Франція, Румунія українські емігранти видавали численні часописи, бюлетені, журнали, газети тощо різноманітної тематики.

Виставка триватиме до 27 червня 2013 р. Вхід вільний.

Контактна особа:
Папакін Артем Георгійович,
начальник відділу використання інформації документів ЦДАЗУ

тел. (044) 248 91 26
тел./факс (044) 520 05 17
ahpapakin@tsdazu.gov.ua

6 червня

Інші дати
Вознесіння Господнє (у християн східного обряду)
Свято Вознесіння Господнього належить до числа дванадцяти найбільших свят у церковному році і безпосередньо пов'язане із святом Воскресіння Ісуса Христа. Відзначається воно на сороковий день після Великодня.
Розгорнути
Євген Вульф
1885 – український та російський учений-ботанік, біогеограф, флорист. Автор гербарію кримської флори, організатор Ботанічного музею, склав першу ботаніко-географічну карту цього регіону
Розгорнути
Народився Михайло Микиша
(1885, м.Миргород, Полтавська область - 1971) – український оперний та камерний співак, педагог.
 
Розгорнути
Народився Осип Дерибас (Дон Хосе де Рибас)
(1749, м. Неаполь, Італія  - 1800) – російський адмірал іспанського походження, засновник одеського порту та м. Одеси.
 
Розгорнути
Народився Ігор Сікорський
(1889, м. Київ — 1972) – український інженер, авіаконструктор, один з піонерів авіа будівництва, «батько» світового вертольотобудування. Створив літаки «Гранд», «Русский витязь», «Илья Муромец», які поклали початок багатомоторній авіації. На літаках Сікорського були вперше здійснені рейси через Атлантичний та Тихий океани.
«Сікорський – людина, яка втілила мрію Леонардо да Вінчі» (Михайло Згуровський)
Розгорнути
1768 – Максим Залізняк та Іван Ґонта підняли повстання гайдамаків проти поляків (початок Коліївщини)
Колії́вщина — селянсько-козацьке повстання на Правобережній Україні у 1768 році проти кріпосницького, релігійного та національного гніту шляхетської Польщі. Очолив це повстання виходець із запорозької бідноти Максим Залізняк, а його найближчим сподвижником став Іван Гонта. Коліївщина стала найвищим етапом гайдамацького руху.
Сини мої, гайдамаки! Свiт широкий, воля, - Iдiть, сини, погуляйте, Пошукайте долi. Сини мої невеликi, Нерозумнi дiти, Хто вас щиро без матерi Привiтає в свiтi? Сини мої! орли мої! Летiть в Україну, - Хоч i лихо зустрiнеться, Так не на чужинi. (Тарас Шевченко)
Розгорнути