chrome firefox opera safari iexplorer

Виставка «Від Святої Катерини до Святого Василя»

Дата події:23 грудня 2010 - 19 січня 2011
Місце події:Музей книги та друкарства Київ, вул. І. Мазепи, 21 Телефон для довідок: 280-22-10,280-79-76, 280-52-56
Більше про подію:

З 23 грудня 2010 по 19 січня 2011 в Музеї книги та друкарства у Києві триватиме виставка «Від Святої Катерини до Святого Василя» в народній іконі та стародруках.

Цей захід є спільним проектом двох установ – Музею книги і друкарства України та Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара». Концептуальною ідеєю виставки є простеження багатогранної іконографії образів Святих, пов’язаних зі святами зимово-різдвяного циклу. Образи Св. Катерини, Св. Андрія, Св. Варвари, Св. Миколая, Св. Василя, сюжетів Різдва Христового, Богоявлення представлені на прикладі книжкової гравюри в українських стародруках та народних іконах.

Музей книги і друкарства України презентує стародруки XVII – XVIII століть, видані в друкарнях Львова, Києво-Печерської Лаври, Почаївського монастиря.

Гравюра українського ренесансу, барокко творилась професійними митцями і виросла на грунті мініатюри, багатої на «реалізм умовних деталей». «Об’єднання епох» у гравюрі, вимовлена у змалюванні інтер’єрів, сучасних художнику. Фігурні композиції українських граверів тривалий час лишалися «іконними». Проте водночас вони несли двояку природу образів. З одного боку, зовнішня статика, як данина традиціям візантизму, з іншого – психологічна напруженість, готовність діяти. Середньовічне правило: «Не людина коментує канонічні книги, а вони коментують людину» — стало розумітися навпаки і доповнилося новою формулою: «Людина – міра всіх речей». Для художників, творців української гравюри, характерна така система художнього мислення, яка з одного боку була пов’язана з релігійним світоглядом, але при цьому позбавлена нетерпимості і догматизму. Поетикою пройняті народна поезія, живопис, гравюра. У всіх своїх регістрах – від палкого пієтету до зворушливої простоти – народна емоційність запліднювала професіональне мистецтво. А тому так цікаво прослідкувати це на прикладі співставлення образів в народній іконі та гравюрі.

Музей Івана Гончара представляє на виставці ікони XVII – поч. XХ століть, написані народними митцями в різних регіонах України, зокрема на Черкащині, Київщині, Полтавщині, Вінничині, Чернігівщині, Галичині та Поділлі.

На відміну від строгих, часом «неприступних і відстороненних» образів візантійських, балканських і до певної міри, російських ікон, українська ікона, і, зокрема народна, була дуже близька людському сприйняттю.

Виставка діє щодня, крім вівторка, з 10:00 до 17:30.

Вхід у музей для дорослих – 15 грн., для дітей та пенсіонерів – 5 грн.

Джерело: rukotvory.com.ua

29 червня

Інші дати
Міжнародний день тропіків
На тропічні регіони припадає 40% всієї території світу, приблизно 80% біологічних видів планети, значна частина її мов і культур. У тропіках проживають більше 800 мільйонів чоловік. І хоча тропічні країни досягли значного прогресу, вони, як і раніше, стикаються з різноманітними проблемами.
Розгорнути
Народився Іван Черняховський
(1906, м. Умань, Черкаська область – 1945) – радянський військовий діяч, генерал армії. Командуючий військами 3-го Білоруського фронту.  
Розгорнути
Народився Тадей Маєрський
(1888, м.Львів – 1963) – український композитор, піаніст, педагог. Автор симфонічних, камерно-інструментальних, вокальних творів, музики до вистав.  
Розгорнути
1945 – підписання Договору між СРСР та Чехословаччиною про входження Закарпатської України до складу УРСР
Цікаво відзначити, що підписання цієї угоди відбулося без якої-небудь участі українських дипломатів і представників Закарпатської України, хоча формально текст угоди складався також і українською мовою.  
Ні, цей народ із крові і землі Я не віддам нікому і нізащо! Він мій, він я, він – світ в моїм чолі, Тому життя його і ймення не пропащі. (Микола Вінграновський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі