chrome firefox opera safari iexplorer

Виставковий проект «Сонячний Великдень-2014»

Дата події:04-23 квітня 2014 р.
Місце події:Центр Української Культури та Мистецтва: Україна, м. Київ вул. Хорива, 19-В ст. м. Контрактова площа (вихід з метро в бік Верхнього і Нижнього Валів) № тел.: (044) 425-12-64
Більше про подію:

Відкриття виставки – 04 квітня о 17:30

Організатори виставки: Центр Української Культури та Мистецтва, Центр фольклору та етнографії, кафедра фольклористики Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Щорічний виставковий проект «Сонячний Великдень» представить вашій увазі неповторну Великодню символіку. Кожна робота, що візьме участь у виставці, уособлює основну суть Великодня – Торжество життя над смертю, відродження пишної природи після зимової сплячки.

Свято Великодня в Україні – це свято весняного воскресіння, саме тому на виставці ви побачите зображення природи на гобеленах, а також помандруєте поміж скульптур, створених зі степового різнотрав’я.

Традиційно саме писанка є символом Великодня, отож, організатори вирішили не лише показати відвідувачам авторські писанки, а й навчити правильно їх виготовляти на цікавих майстер-класах. Для підкреслення родинності цього свята виставкові зали прикрашатимуть вишиті рушники зі всієї України.

Також будуть представлені ляльки-мотанки як прадавній символ нашого Духу, як трансляція одвічних кодів нашої нації — це своєрідна паралель єдинства між писанками та ляльками-мотанками.

А ікони, без яких здавна не обходиться жодне українське свято, вразять усіх шанувальників мистецтва своїми сакральними символами, природністю матеріалів і технік виконання.

Завітавши на виставку, ви поринете у благодатну, життєдайну атмосферу українського мистецтва, відчуєте незвичний для міста затишок, радісно проведете час, відчуєте сонячність одного з найважливіших православних свят.

Отже, виставка представить:

— Писанки Тетяни Коновал;
— Сучасні ікони від іконописної майстерні «Небо на Землі»;
— Вишиті рушники з різних регіонів України;
— Традиційні решетилівські килими родини Пілюгіних;
— Ляльки-мотанки Катерини Орлової-Гузової;
— Звірі й птахи зі степового різнотрав’я від Лесі Колосенко і Тараса Гіптенка.

Під час відкриття виставки відбудеться презентація родинної соціально-мистецької акції «Великодня пошта», метою якого є популяризація народного мистецтва та сприяння розвитку творчості діток. Проект передбачає цикл родинних майстер-класів, де діти з батьками власноруч виготовлятимуть Великодню листівку. Волонтери проекту допоможуть учасникам майстер-класів надіслати поштою ці листівки родичам та друзям

Також усі бажаючі зможуть взяти участь в соціальній акції «Великодній дарунок», власноруч виготовивши вітальну коробочку для солодкого Великоднього подаруночка. Метою проведення заходу є популяризація народного мистецтва, розвиток творчості та, перш за все — виховання в діток почуття милосердя, адже всі коробочки із солодкими подарунками будуть передані вихованцям дитячого будинку на Чернігівщині.

Щодня, з 04 по 23 квітня відбуватимуться численні майстер-класи з писанкарства, витинанки, створення ляльки-мотанки, ангелика з кукурудзи, Великодніх листівок, вишивки, мозаїки з яєчної шкарлупи, валяння. Власноруч виготовлені витвори мистецтва не тільки принесуть енергетику свята у ваш дім, а й подарують позитивні емоції вам і вашим дітям!

Проект «Сонячний Великдень» недарма носить таку назву, це найрадісніше свято весни, коли неможливо втриматись від посмішки.

Завітайте до нас! Обіцяємо дивувати!
Вхід вільний!

Час роботи виставкового центру:
Пн.-Пт. – 10:00 – 19:00 Сб. – 10:00 – 18:00 Нд. — вихідний

З питань акредитації, стосовно отримання фотографій, відео-матеріалів, організації ексклюзивних інтерв’ю, сюжетів, цікавих та корисних матеріалів — звертайтеся до Ольги Музиченко за тел.: 097-98-22-783 або по е-mail: olga.muzi4enko@yandex.ru

13 липня

Інші дати
Народився Ісак Бабель
(1894, м.Одеса – 1940), письменник, драматург і режисер відомий своїми «Одеськими оповіданнями» та збіркою «Кінармія».  
Розгорнути
Народився Петро Непорожній
(1910, м. Яготин, Київська область  - 1999) — учений, професор, доктор технічних наук.  Під його керівництвом була успішно здійснена програма будівництва Рівненської і Запорізької атомних електростанцій, каскаду гідроелектростанцій на Дніпрі. Міністр енергетики СРСР (1962–1985). Під його керівництвом в Радянському Союзі була створена практично вся енергетична галузь.
«До булави треба голови» (Українське прислів'я)
Розгорнути