chrome firefox opera safari iexplorer

Ювілейний фестиваль «Бандерштат 2016»

Дата події:5-7 серпня 2016 р.
Місце події:м. Луцьк
Більше про подію:

У 2016-му році фестиваль українського духу «Бандерштат» відзначить десяту річницю свого існування. За цей час захід пройшов цілу еволюцію у власному становленні, від локального музичного фестивалю альтернативної музики до одного з найбільших опен-ейр майданчиків країни.

Бандерштат – це не лише екскурс в героїчне минуле українського народу, сторінок національно-визвольного руху. Це ще і пропагування сучасного культурного продукту в Україні, а відтак – і робота на його майбутнє. Актуальні музичні та літературні тенденції, відомі обличчя сучасників, дискусійні майданчики, спорт та спілкування, – все це зібрано під фестивальним брендом БАНДЕРШТАТ, назва якого відсилає нас до культової пісні “Братів Гадюкіних”.

Здоровий український патріотизм в сучасній і актуальній обгортці, як історичне явище та можна тенденція – це наша візія на сьогодення. Поєднання творчого і громадсько-ініціативного напрямку та можливість долучення до заходу громадських організацій та проектів, – все це передбачає об’єднавча ідея проведення Бандерштату.

Десятий фестиваль українського духу «Бандерштат» 6-7 серпня обіцяють зробити найбільш масштабним: три музичні сцени, переможниця «Євробачення» Джамала, до 60 гуртів різних музичних стилів, голова Верховної Ради, нардепи та екс-заступник Генпрокурора на гутірковій сцені, нові локації.

фестиваль розширили до трьох сцен, розведених у часі: окрім традиційних головної та акустичної діятиме денна сцена URBAN-stage, де зібрали представників альтернативної важкої сцени України.

Цьогоріч фестиваль демонструватиме різноманіття гуртів та учасників, зокрема, виступить переможниця конкурсу «Євробачення» Джамала. Символічною є присутність культового українського гурту «Брати Гадюкіни», з назви однієї з пісень якого свого часу утворили назву фестивалю. Серед 60 гуртів, які виступлять у рамках 10-го «Бандерштату»: «Тартак», «Brutto», «Антитіла», «O.Torvald», «Stoned Jesus», «Гайдамаки», «Роллікс», «Фіолет», «Жадан і Собаки», «Веремій», «Карна», «Morphine Suffering», «Анна», «Epolets», «Arlett», «Freedom».

На нічній сцені на відвідувачів цього року чекатимуть сюрпризи – якщо раніше там грали переважно молоді гурти, то нині акустичну програму презентуватиме Арсен Мірзоян, проект Сашка Положинського «Був’є», вокаліст гурту «Мотор’ролла» Сергій Присяжний.

Окрім сцен діятиме декілька інших локацій, зокрема відбудуться майстер-класи гри на музичних інструментах. Вперше з фулл-програмою на фестиваль завітає Сергій Жадан, який виступатиме на головній сцені з проектом «Жадан і Собаки», а на літературній читатиме свої вірші.

Цьогоріч локацію як ніколи «напхають» цікавими та змістовними речами. До прикладу, для найменших відвідувачів організують дитяче містечко, діятиме Bander Food Fest, який організовують спільно з організаторами Lutsk Food Fest, інша зона стосуватиметься проблем урбаністики, де за філіжанкою кави можна буде поспілкуватися з фахівцями у цій сфері, а також локація, присвячена воркшопам на актуальну для суспільства тематику, зокрема, йдеться про пропаганду.

Найцікавішою за всі попередні фестивалі буде гутіркова сцена, куди цьогоріч запросили екс-заступника Генпрокурора Давіда Сакварелідзе, нардепа Володимира Парасюка, голову Верховної Ради Андрія Парубія, Надію Савченко та інших цікавих гостей.

Детально про програму фестивалю дивіться тут.

1 жовтня

Інші дати
Адріан Кащенко
1858 –  український письменник. Автор історичних оповідань, повістей і романів («Під Корсунем», «На руїнах Січі» та ін.).
Розгорнути
День ветерана
З метою посилення уваги до потреб і проблем старшого покоління, забезпечення належного та гідного соціального захисту ветеранів, щорічно з 2004 року відзначається національний український «День ветерана».
Розгорнути
Міжнародний день музики
Заснований 1 жовтня 1975 року за рішенням ЮНЕСКО. Одним із ініціаторів установи Міжнародного дня музики є композитор Дмитро Шостакович.
Розгорнути
Народився Валер’ян Поліщук
(1897 – 1937), український письменник, поет, літературний критик, яскравий представник розстріляного Відродження.
«Рости, рости нове покоління, клич за собою друге, ставайте одне одному на плечі й ідіть головою в віки, а я старою розсохою буду під вами, невідомий, розпилений, буду підпирати вас зо всім корінням моїм і ваших предків... Як радісно!»
Розгорнути
Народився Володимир Горовиць
(1903 - 1989) — видатний піаніст ХХ століття, «король королів піанізму».
Розгорнути