chrome firefox opera safari iexplorer

Запрошуємо відвідати Музей-вагон Злуки УНР та ЗУНР

Дата події:22 січня 2017 о 12:00
Місце події:Вагон-пам'ятник на станції Фастів (ПЗЗ)
Більше про подію:

Громадський рух Миколи Томенка «Рідна країна» та Національна бібліотека України для дітей запрошують в День соборності – 22 січня – відвідати Музей-вагон Злуки УНР та ЗУНР на залізничній станції Фастів.

Вагон-пам'ятник на станції Фастів (ПЗЗ) — встановлений на початку 2000-х років між шляхами, що ведуть на Козятин та Білу Церкву, встановлено вагончик як пам'ятник, присвячений визначній події в Україні.

Чому саме тут?

Справа в тому, що у грудні 1918 р. німці та австрійці, які підтримували владу гетьмана Скоропадського, покинули наші землі. І тоді колишній військовий міністр Центральної Ради Симон Петлюра оголосив про відновлення Української Народної Республіки (УНР) і створив свій уряд — Директорію.

Так ось, саме на станції Фастів на шляху до Києва в грудні 1918 р. зупинився потяг, де політичні діячі підписали попередній текст Договору про об'єднання Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР).

Передвступний договір підписали: із боку ЗУНР – Льогін Цегельський (секретар внутрішніх справ) і Дмитро Левицький (голова секретаріату й секретар фінансів ЗУНР), від УНР -  Володимир Винниченко, Панас Андрієвський, Федір Швець і Симон Петлюра. Із цим документом ЗУНР заявила про свій намір «увійти з усією територією й населенням, як складова частина державної цілості, в Українську Державну Республіку», а УНР зі свого боку – «прийняти всю територію й населення Західноукраїнської Республіки як складову частину державної цілості в Українську Народну Республіку». Після підписання Договір ратифікували в Станіславові (Івано-Франківськ), а проголосили 22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві. Саме цього дня ми відзначаємо День Соборності України.

 chask.net

Ідея створення музею на колесах з’явилася ще 1991 року, коли після референдуму про незалежність України  до міста  приїхав В’ячеслав Чорновіл. На зустрічі з громадськістю розповів про цей вікопомний момент, що стався біля станції Фастів 1918 року. І привіз уже готову гранітну пам’ятну табличку, яку й встановили на стіні вокзалу.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути