chrome firefox opera safari iexplorer

Зустріч-спогад "Як усе було... "

Дата події:01 липня 2013 о 18:30
Місце події:Меморіальна квартира Павла Тичини (Київ, вул. Терещенківська, 5)
Більше про подію:

1 липня 1989 року було засновано Народний Рух України.

Тоді саме НРУ відіграв найбільшу й найвагомішу роль у створенні остаточних передумов для утвердження нової Незалежної України. Саме НРУ гуртував довкола себе найсвідоміших, найсміливіших, найвідвертіших, хто перестав боятися відверто говорити, хто став провідниками ідеї сучасної незалежності, хто скинув пута ідеологічного мороку та засвідчив, що жити в Україні — честь для кожного її громадянина.

Іде час, віддаляючи від нас той день 1 липня 1989-го. У Народного Руху України змінювалися лідери, дописувалася вже сучасна його історія, відбувалися внутрішньопартійні трансформації. Не оминули НРУ і випробування...

Усе це було. Але був першодень — 1 липня 1989 року, коли було проголошено про створення Народного Руху України. Саме той день яскраво засвідчив — хто з ким готовий іти до кінця, на кого можна покластися, хто завжди тримає поряд свій лікоть, з рештою — хто є хто.

Музей-квартира Павла Тичини у м. Києві (вулиця Терещенківська,5) у ті дні частіше за інших зустрічав у своїх кімнатах рухівців, не боявся подивитися в обличчя гострим дискусіям, не сторонився гарячих тем і жвавих обговорень. Саме цей музей не побоявся на своїх зборах висунути в Народні депутати Голову НРУ Івана Драча і це дало змогу йому організовувати зустрічі з виборцями, нести ідеологію тодішнього НРУ до людей.

Усе це було у 1989-му. І от тепер, 1 липня 2013 року, о 18.30 ми запрошуємо усіх небайдужих на зустріч з Іваном Драчем щоб пригадати «Як усе було...»

24 грудня

Інші дати
День працівників архівних установ
Свято встановлено в Україні «…враховуючи значний внесок архівних установ України у розвиток вітчизняної науки і культури, інші сфери життя суспільства, необхідність подальшого вдосконалення архівної справи та на підтримку ініціативи працівників архівних установ…» згідно з Указом Президента України «Про День працівників архівних установ» від 30 жовтня 1998 року № 1200/98.
Розгорнути
Народився Спиридон Черкасенко
(1876, м. Новий Буг Миколаївської обл. - 1940)  - письменник, педагог, журналіст, освітньо-культурний діяч. Автор п'єс, історичних романів, оповідань, віршованої трагендії "Коли народ мовчить" та історичної драми "Северин Наливайко". Деякі його вірші покладені на музику та стали народними піснями.
Розгорнути
Народився Костянтин Данькевич
(1905, м.Одеса – 1984) – український композитор, піаніст, педагог. Автор балету «Лілея», опер «Трагедійна ніч», «Боглан Хмельницький», «Назар Стодоля», музики до театральних вистав та кінофільмів.
Розгорнути
Народився В’ячеслав Чорновіл
(1937, с.Єрки, Черкаська область – 1999) – літературний критик, публіцист, політичний діяч. Герой України.
«Однак шани заслуговує тільки той, хто шанує самого себе... Бо Україна починається з тебе.» (Вячеслав Чорновіл)
Розгорнути