chrome firefox opera safari iexplorer

Археологічний музей академіка В.Заболотного

  • 08400, м.Переяслав-Хмельницький, вул.Мазепи, 11
  • (04567) 5-15-52
  • з 9.00 до 17.00
Про музей:

Меморіальний музей Володимира Гнатовича Заболотного (1898—1962) – видатного українського архітектора, засновника і першого президента Академії архітектури України – розміщений у родинному домі Заболотних. Будинок вирізняється оригінальним плануванням і є взірцем української містечкової архітек­тури поч. ХХ ст.

Експозиція містить близько 2 тис. експонатів, які репрезентують творчість та наукові доробки академіка. Численні проекти, креслення, малюнки, макети, зроблені власноруч В. Г. Заболотним, вводять у світ творчих пошуків архітектора, автора проекту будинку Верховної Ради України.

Гордістю музею є зібрання документів і родинних світлин, бібліотека раритетних книжкових видань, редактором котрих був сам архітектор. Чільне місце в експозиції займає колекція художніх творів – перш за все живопис самого В. Заболотного, а також роботи  українських, західноєвропейських та східних авторів XVШ – поч. ХХ ст.ст. (картини, скульптура, скло, порцеляна).

24 липня

Інші дати
Ігор Дмитренко
1928 – український фізик у галузі надпровідності та низькотемпературного матеріалознавства, академік. Створив надпровідниковий квантовий магнітометр і градієнтометр надвисокої чутливості, перший в СРСР магнітокардіограф, кріогенний лазерний сканувальний мікроскоп та ін.
Розгорнути
Петро Перемежко
1833 – український гістолог. Засновник кафедри гістології, ембріології і порівняльної анатомії Київського університету. Уперше описав непрямий поділ тваринних клітин.
Розгорнути
Народився Василь Мисик
(1907, с. Новопавлівка Дніпропетровської обл. -  1983) - український письменник, перекладач. Автор поетичних збірок "Трави", "Блакитний міст", "Чотири вітри", "Вибране", "Борозни", "Верховіття", "Берег" та ін.; кількох збірок оповідань та нарисів; багато перекладав з англійської та східних мов.
Розгорнути
День рівноапостольної Ольги, княгині Київської
дружини князя Ігоря, канонізованої Православною церквою. Княжила в Київській Русі в роки неповноліття свого сина Святослава (945 – 964). Упорядкувала збирання данини, організувала опорні пункти київської влади. Сприяла поширенню на Русі християнства.  
Що за дівчина-краса. Заговорить: думка — сонце; Очі — сині небеса. Хто вона, чия і звідки, Князь докладно розпитав, А на другий день по неї І сватів своїх послав. І за князя вийшла заміж Проста дівчина з села, І до смерті вірним другом Князю Ігорю була. (Олександр Олесь)
Розгорнути