chrome firefox opera safari iexplorer

У Ластівчиному гнізді створять музей

23 липня 2011 о 22:17

У Ялті, у відомому палаці — замку Ластівчине гніздо — буде створено музей.

За даними прес-служби Ради міністрів Криму, 22 липня у замку відкрилася виставка «Чарівний світ Архипа Куїнджі», на якій представлено знамениту картину художника «Місячна ніч на Дніпрі».

Зі слів першого віце-прем'єра Криму Павла Бурлакова, у Ластівчиному гнізді тепер будуть проводитися художні виставки й творчі вечори. Адже палац-замок цього року став об'єктом культурно-туристичної сфери.

Водночас міністр культури Михайло Кулиняк зазначив, що створення музею на базі Ластівчиного гнізда буде стимулом культурного відродження Криму, а також дасть можливість залучити більше туристів.

«Цей палац вартий того, щоб його показувати кримчанам і гостям півострова», — зазначив він.

Нагадаємо, Ластівчине гніздо є пам'ятником архітектури й історії, розташованим на стрімкій 40-метровій Аврориній скелі мису Ай-Тодор у селищі Гаспра. Першу дерев'яну будівлю на цьому місці було зведено для відставного російського генерала після російсько-турецької війни 1877—1878.

Свій нинішній вигляд Ластівчине гніздо отримало завдяки нафтовому промисловцеві баронові Штейнгелю. Він займався бакинською нафтою, а відпочивати йому подобалося в Криму. Він придбав на Аврориній скелі дачну ділянку й вирішив побудувати там романтичний замок, що нагадує середньовічні споруди на берегах Рейну.

Проект нового будинку було замовлено інженерові й скульпторові Леоніду Шервуду, синові архітектора Володимира Шервуда, автора Історичного музею на Червоній площі в Москві. Уже в 1912 році на тісному майданчику відрога Монастир-Бурун стояв оригінальний готичний замок.

Поруч із будинком було висаджено сад, що внаслідок землетрусу обрушився в море.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути