chrome firefox opera safari iexplorer

Археологічний музей, науково-дослідний відділ

  • 08400, м.Переяслав-Хмельницький, вул.Шевченка, 31
  • (04567) 5-15-74,5-16-75
  • з 9.00 до 17.00
Про музей:

Археологічний музей розміщений у павільйоні, спорудженому над розкопаними залишками храму ХІ ст., що слугував усипальницею знатним особам Переяславля Руського.

У павільйоні розгорнута експозиція, що висвітлює часовий проміжок від кам’яного віку до епохи раннього заліза та пізньоримського часу. Експонуються фундаменти, залишки стін з фресковим розписом та мозаїчної підлоги, поховань у саркофагах під шиферними плитами.

Представлені окремі знахідки та матеріали з археологічних пам’яток Лівобережжя та Правобережжя Середнього Дніпра: матеріали пізньопалеолітичної Добраничівської стоянки на Супої; мезолітичних та неолітичних стоянок долини Дніпра і Трубежу; колекції кам’яних шліфованих виробів, керамічного посуду, зброї, знарядь та прикрас з міді і бронзи ІІ тис. до н.е.; знахідки з курганів, городищ та поселень лісостепової Скіфії; старожитності скіфського часу роботи античних майстрів: амфори, бронзовий лутерій, аттічний шолом з позолоченої бронзи; кераміка, знаряддя та прикраси пізньозарубинецької культури; матеріали могильників пізньоримського часу, в тому числі одного з найбагатших в черняхівській культурі поховань – глиняний та скляний посуд, прикраси, застібки-фібули, рідкісний набір скляних гральних фішок.

Значна частина експозиції присвячена слов’янам переддержавного періоду та Великокнязівській добі. Експонуються знахідки з поселень київської культури, антів та полян, розкопок давньоруського Переяслава – кераміка, знаряддя праці, прикраси, вироби переяславських майстрів, рідкісні речі культового призначення та інтер’єрів храмів.

16 липня

Інші дати
Данило Демуцький
1893 – класик українського і світового кіно, кінооператор і фотограф. Кінооператор О. Довженка («Арсенал», «Земля»), Б. Барнета і І. Савченко. Заслужений діяч мистецтв Української РСР (1954). Заслужений діяч мистецтв Узбецької РСР (1954). Лауреат Сталінської премії першого ступеня (1952). Жертва сталінських репресій.
Розгорнути
1990 р. — прийняття Декларації про державний суверенітет України
«Верховна Ради Української РСР, виражаючи волю народу України, прагнучи створити демократичне суспільство, виходячи з потреб всебічного забезпечення прав і свобод людини, шануючи національні права всіх народів, дбаючи про повноцінний політичний, економічний, соціальний і духовний розвиток народу України, визнаючи необхідність побудови правової держави, маючи на меті утвердити суверенітет і самоврядування народу України, ПРОГОЛОШУЄ державний суверенітет України як верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади Республіки в межах її території та незалежність і рівноправність у зовнішніх зносинах». («Декларація про державний суверенітет України»).
Розгорнути
Народився Василь Барка (Очерет)
(1908, с.Солониця, Полтавська область - 2003) - український письменник і перекладач.  Автор роману «Жовтий князь».  
Розгорнути