chrome firefox opera safari iexplorer

Археологічний музей, науково-дослідний відділ

  • 08400, м.Переяслав-Хмельницький, вул.Шевченка, 31
  • (04567) 5-15-74,5-16-75
  • з 9.00 до 17.00
Про музей:

Археологічний музей розміщений у павільйоні, спорудженому над розкопаними залишками храму ХІ ст., що слугував усипальницею знатним особам Переяславля Руського.

У павільйоні розгорнута експозиція, що висвітлює часовий проміжок від кам’яного віку до епохи раннього заліза та пізньоримського часу. Експонуються фундаменти, залишки стін з фресковим розписом та мозаїчної підлоги, поховань у саркофагах під шиферними плитами.

Представлені окремі знахідки та матеріали з археологічних пам’яток Лівобережжя та Правобережжя Середнього Дніпра: матеріали пізньопалеолітичної Добраничівської стоянки на Супої; мезолітичних та неолітичних стоянок долини Дніпра і Трубежу; колекції кам’яних шліфованих виробів, керамічного посуду, зброї, знарядь та прикрас з міді і бронзи ІІ тис. до н.е.; знахідки з курганів, городищ та поселень лісостепової Скіфії; старожитності скіфського часу роботи античних майстрів: амфори, бронзовий лутерій, аттічний шолом з позолоченої бронзи; кераміка, знаряддя та прикраси пізньозарубинецької культури; матеріали могильників пізньоримського часу, в тому числі одного з найбагатших в черняхівській культурі поховань – глиняний та скляний посуд, прикраси, застібки-фібули, рідкісний набір скляних гральних фішок.

Значна частина експозиції присвячена слов’янам переддержавного періоду та Великокнязівській добі. Експонуються знахідки з поселень київської культури, антів та полян, розкопок давньоруського Переяслава – кераміка, знаряддя праці, прикраси, вироби переяславських майстрів, рідкісні речі культового призначення та інтер’єрів храмів.

15 жовтня

Інші дати
Народився Дмитро Луценко
(1921, с.Березова Рудка, Полтавська область – 1989) – український поет. Автор текстів низки відомих пісень ("Києве мій", "Фронтовики", "Сивина", "Не шуми калинонько", "Мамина вишня", Осіннє золото").
Грає море зелене, Тихий день догора. Дорогими для мене Стали схили Дніпра, Де колишуться віти Закоханих мрій... Як тебе не любити, Києве мій! (Дмитро Луценко)
Розгорнути