chrome firefox opera safari iexplorer

Археологічний музей, науково-дослідний відділ

  • 08400, м.Переяслав-Хмельницький, вул.Шевченка, 31
  • (04567) 5-15-74,5-16-75
  • з 9.00 до 17.00
Про музей:

Археологічний музей розміщений у павільйоні, спорудженому над розкопаними залишками храму ХІ ст., що слугував усипальницею знатним особам Переяславля Руського.

У павільйоні розгорнута експозиція, що висвітлює часовий проміжок від кам’яного віку до епохи раннього заліза та пізньоримського часу. Експонуються фундаменти, залишки стін з фресковим розписом та мозаїчної підлоги, поховань у саркофагах під шиферними плитами.

Представлені окремі знахідки та матеріали з археологічних пам’яток Лівобережжя та Правобережжя Середнього Дніпра: матеріали пізньопалеолітичної Добраничівської стоянки на Супої; мезолітичних та неолітичних стоянок долини Дніпра і Трубежу; колекції кам’яних шліфованих виробів, керамічного посуду, зброї, знарядь та прикрас з міді і бронзи ІІ тис. до н.е.; знахідки з курганів, городищ та поселень лісостепової Скіфії; старожитності скіфського часу роботи античних майстрів: амфори, бронзовий лутерій, аттічний шолом з позолоченої бронзи; кераміка, знаряддя та прикраси пізньозарубинецької культури; матеріали могильників пізньоримського часу, в тому числі одного з найбагатших в черняхівській культурі поховань – глиняний та скляний посуд, прикраси, застібки-фібули, рідкісний набір скляних гральних фішок.

Значна частина експозиції присвячена слов’янам переддержавного періоду та Великокнязівській добі. Експонуються знахідки з поселень київської культури, антів та полян, розкопок давньоруського Переяслава – кераміка, знаряддя праці, прикраси, вироби переяславських майстрів, рідкісні речі культового призначення та інтер’єрів храмів.

26 лютого

Інші дати
Леонід Позен
1849 –  скульптор, у творчості якого вперше яскраво й послідовно втілено тему життя та історії українського народу. Автор пам’ятників М. Гоголю та І. Котляревському в Полтаві, скульптурних композицій «На волах», «Оранка в Малоросії», «Лірник з поводирем», «Кобзар», «Запорожець у розвідці», «Переселенці» та ін.
Розгорнути
Любомир Гузар 
1933 – видатний церковний і громадський діяч, єпископ Української Греко-Католицької Церкви, кардинал Католицької Церкви;  з 2005 по 2011 рр. – предстоятель Української Греко-Католицької Церкви.
Розгорнути
Народився Микола Тимків
(1909, м. Косів - 1985), народний майстер. Автор понад 1200 творів декоративно-прикладного мистецтва, серед яких декоративні тарілки, скриньки, меблі тощо, зроблені плоскорізьбою, інкрустацією й інтарсією.
Розгорнути