chrome firefox opera safari iexplorer

На Запоріжжі знайшли унікальний могильник скіфських часів

25 вересня 2011 о 08:37

На Запоріжжі розкопали унікальний могильник, де нашарувалися одразу три епохи – праслов'янська, давньої бронзи та середньовіччя.

На курган натрапили тут випадково. Досі цю місцевість постійно засівали пшеницею. Тепер тут триватимуть розкопки.

За словами науковців, історичні знахідки можуть докорінно змінити уявлення про південь України. Тепер його не можна назвати «Диким полем».

Археологи працюють тут уже третій тиждень. Кажуть, навіть не уявляли, що могильник буде таким багатим на знахідки. Перше поховання тут датоване ще 20-м сторіччям до нашої ери. Але виявилось, що цей курган був святим для десятків поколінь слов'ян та їхніх пращурів.

За словами науковців, у цій місцевості бзліч давніх поховань. Напередодні тут знайшли сліди скіфів. Вже за 10 метрів предмети епохи бронзи, а скільки поховань було тут загалом, не може сказати ніхто.

Було також знайдено бронзові ґудзики, жіночі прикраси і рештки жінки, яка, за словами археологів була із знатного роду.

Підвіски, які знайшли археологи немає у жодному музеї світу, впевнені експерти.

Крім прикрас, у могильнику знайшли багато ще праслов'янського посуду. У цьому місці нашарувались поховання одразу трьох різних епох. Археологи стверджують, нинішні знахідки повністю перекреслюють теорію «Дикого поля», згідно з якою, до 14 століття у Приазов'ї не було жодного поселення.

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути