chrome firefox opera safari iexplorer

На Волині знайшли поховання і кераміку Х-ХІІІ ст

30 травня 2011 о 15:28

На Волині археологи виявили досі невідоме науці поховання, можливо, часів Київської Русі. Про це повідомили у прес-службі ДП «Волинські старожитності».

Як зазначено в повідомленні, кладовище виявлено на території Шацького житлово-комунального господарства, неподалік від Шацького городища — літописного Рай-міста. В розкопі розмірами 3 на 4 м виявлено 16 цілих і зруйнованих поховань.

«Цей могильник є давнім, досі не відомим науці, Шацьким кладовищем, можливо, ще від часів Київської Русі. В шарі і в заповненнях деяких поховань виявлена кераміка Х-ХІІІ ст. Більшість могил перекривали одна одну, руйнуючи попередню, тому в розкопі знайдено велику кількість людських кісток, окремо залягаючі, пошкоджені черепи.
Шацька експедиція продовжуватиме свою роботу протягом всього сезону», — йдеться в повідомленні.

Крім того, нещодавно Шацькою експедицією ДП «Волинські старожитності» досліджено три кургани на могильнику біля с. Острів'я Шацького району та один курган на могильнику біля с. Згорани Любомльського району. Усі кургани виявилися без могил. Такі поховання відомі як кенотафи — споруджені на честь загиблих на чужині, зазначають археологи.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути