chrome firefox opera safari iexplorer

Під час реконструкції стадіону знайшли масове поховання розстріляних

22 вересня 2011 о 12:31

У Дніпропетровську на стадіоні «Інтер», що на вул. Янгеля, знайшли масове поховання розстріляних фашистами городян, пам'ятник яким був поставлений ще в радянські часи.

Останки виявили під час реконструкції футбольного поля, яку почали тиждень тому. Робочі знімали ґрунт і дуже здивувалися.

«Ми побачили безліч людських останків і відразу ж викликали міліцію. Приїхали судмедексперти і встановили, що це поховання 1941—1943 років, і передали естафету археологам, які розбили тут намет і продовжують проводити розкопки. Ми чули, що це був оборонний протитанковий рів і тут знайшли 16 800 людських останків», — розповіли робітники.

Самі ж археологи поки не називають точну кількість знайдених останків, але кажуть, що ця цифра була озвучена ще в радянські часи. Тоді поруч зі стадіоном поставили пам'ятник розстріляним 20 тисячам мирних жителів, пише газета «Сегодня».

«Знайдено чоловічі, жіночі та дитячі останки. Судячи з них, добивали цих людей по-різному: і гранати кидали, і розстрілювали зверху. Були виявлені пістолетні кулі, гільзи 1936/38/43 років випуску. Що-небудь конкретне сказати можна буде лише після закінчення ексгумації», — пояснив археолог Сергій Ткаченко.

А от місцеві мешканці вважають, що на цьому місці розстрілювали євреїв.

«Мій колишній співробітник, який вже помер, був єврейського походження. Він розповідав, що німці його теж загнали в цей рів на розстріл. Він дивом залишився живий. Прикинувшись мертвим, він разом з іншими впав у яму. Потім йому пощастило вибратися з ями, він повернувся додому і ховався», — розповіла місцева мешканка Лариса Павлівна.

Скільки часу буде потрібно на перепоховання останків, невідомо. Будівельники поспішають продовжувати роботу, але строки здачі об'єкта підтискають.

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути