chrome firefox opera safari iexplorer

Археологи починають пошуки палацу княгині Ольги і місця поховання святих Бориса і Гліба

01 червня 2012 о 15:03

Біля Вишгорода Київської області українські вчені почнуть пошуки заміського палацу княгині Ольги і місця поховання святих Бориса та Гліба.

Про це було оголошено вчора на XVIII науково-практичній конференції «Старожитності Вишгородської землі», яка проводилася з нагоди 80-річчя утворення Київської області.

Засновниками цього проекту стали Інститут археології Національної академії наук України, Вишгородський історико-культурний заповідник і Центр культури та історії Київської Русі «Парк Київська Русь».

Представник Інституту археології Всеволод Івакін повідомив, що в рамках проекту вже зроблено перші кроки — проведено розвідувальне шурфування, яке істотно доповнило дані про історичну топографію давнього Вишгорода. Також було знайдено низку унікальних артефактів.

«Ми віримо, що знайдемо на Вишгородській землі заміську резиденцію княгині Ольги і поховання Бориса і Гліба», — сказав президент Парку Володимир Янченко.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути