chrome firefox opera safari iexplorer

Чернігівський обласний художній музей

  • м. Чернігів, вул. Горького, 6 (територія Валу)
  • (046) 267-67-15 замовлення екскурсій за тел. (046) 277-46-16
  • 9.00–17.00. Вихідний: понеділок
  • для дорослих – 4 грн. для студентів – 2,50 грн. для учнів – 2 грн. Остання п’ятниця місяця – вхід безкоштовний. День відкритих дверей – 18 травня
Варто побачити: : ікону двобічну «Покрова Богородиці. Розп’яття» (ІІ пол. XVII ст.), колекцію народної картини, твір Г.Тербрюггена «Концерт» (1626), портрети родини Галаганів, картини С.Шишка.
Про музей:

Чернігівський обласний художній музей розташований на території древнього княжого міста у пам’ятці архітектури ХІХ ст. Музейне зібрання нараховує більше 8 тисяч творів образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва, починаючи з ХVІ століття і до сьогодення. 

Основу музею складає унікальна колекція Галаганів, репрезентована творами західноєвропейського та вітчизняного мистецтва ХVП-ХІХ століть, в якій значне місце займають портрети представників восьми поколінь цього знаного козацько-старшинського роду та їх відомих родичів – Розумовських, Дараганів, Маркевичів, Ламсдорфів. Відома ця колекція також і народною картиною, зокрема, серією портретів, присвячених Козаку Мамаю.

Чільне місце в музейній колекції посідають твори іконопису, здебільшого українського, серед яких канонічний „Архистратиг Михаїл”, колекція Богородичних ікон, самобутня народна ікона зі своєрідним трактуванням того чи іншого образу святого – покровителя.

Значною є і збірка творів відомих українських та російських художників – академістів, серед яких „Ворожіння дівчат на вінках про заміжжя” І.Соколова, „Готичний місток у Сокиринському парку” О.Волоскова, „Осіння оранка в Малоросії” М.Клодта, „Буря на морі” І.Айвазовського та багатьох інших.

Невеликою, але достатньо цікавою є колекція західноєвропейського живопису, зокрема творів італійських художників ХУП-ХУШ століть, здебільшого, на жаль, невідомих. Голландський та фламандський живопис знайомить з творами батального та побутового жанру – „Військовий табір” П.Блумена ван Стандарта, „В корчмі” Ф.Швеєра, різноманітними натюрмортами, полотнами на міфологічні та євангельські сюжети. Окрасою збірки, безумовно, є живописне полотно „Концерт” відомого голландського художника Г.Тербрюггена, датоване 1626 роком. Мистецтво Франції ХVШ-ХІХ століть представлено іменами таких знаних майстрів як Г.Робер, Ж.Мейссоньє, Ж.Трезер, Е.Фальконе, Ф.Помпон.

Найбільшу частку музейної колекції складають твори українських корифеїв ХХ століття – М.Жука, М.Самокиша, С.Шишка, М.Глущенка, С.Григор’єва, М.Дерегуса, Т.Яблонської, А.Коцки та багатьох інших представників соцреалізму.

Самобутньою є і колекція народної іграшки України, Росії та Білорусії, що налічує близько 350 експонатів з дерева, глини, соломи та тіста.