chrome firefox opera safari iexplorer

Червоноградська філія Музею історії релігії

  • 80100, м. Червоноград, вул. Пушкіна
  • (03249) 2-04-36
Про музей:

Червоноградський філіал Львівського музею історії релігії є центром культурного життя не лише міста Червонограда (до 1951 року місто називалося Кристинопіль), а й всього північного регіону Львівщини.

Музей розпочав свою діяльність 26 квітня 1980 року. З 1989 року він розмістився в палаці Потоцьких — пам`ятці архітектури ХVIII ст. Палац, побудований за проектом відомого зодчого П`єра Ріко де Тірреджеллі, поєднує в архітектурному образі два стилі — бароко та раннього класицизму.

Всього за 30-літню історію існування музею зібрано понад 10 000 експонатів основного та науково-допоміжного фондів. З 1992 р. при музеї діє реставраційна майстерня, основними завданнями якої є консервація та реставрація памяток музейної збірки, а також надання допомоги церквам у підтриманні у належному стані творів сакрального мистецтва, які знаходяться в них.

28 березня

Інші дати
Дмитро Гнатюк
1925 –  видатний оперний співак. Перший виконавець легендарних пісень «Два кольори» і «Києве мій». Соліст, а з 1988 р. – головний режисер Національного театру опери та балету ім. Т.Шевченка. Герой України.
Розгорнути
Олекса Гірник
1912 – український дисидент, політв’язень. У 60-ту річницю проголошення самостійності України Центральною Радою, 22 січня 1978 р., вчинив самоспалення біля могили Т.Шевченка на Чернечій горі на знак протесту проти русифікації. Герой України (2007, посмертно).
Розгорнути
Народився Юліан Бачинський
(1870, с.Новосілка Тернопільська область – 1940) - український громадський і політичний діяч, публіцист, автор праці «Україна Irredenta», в якій обґрунтував необхідність створення української незалежної держави.
"Вільна, велика, політично самостійна Україна, одна, нероздільна від Сяну по Кавказ!". (Юліан Бачинський)
Розгорнути