chrome firefox opera safari iexplorer

Єпархіальний музей в м. Трускавці

  • 82200 Львівська обл., м. Трускавець
    вул. С. Бандери, 19
  • (03247) 6-85-91
  • з 10:00 до 18:00, вихідні субота, неділя.
  • Вартість квитків: пожертва
Про музей:

Задум створення музею виник у 1991 році.

Власне тоді Юліян Вороновський — єпископ Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ, будучи в Римі, відвідав виставку «Блаженнійший Патріарх Йосиф у філателістичних і пропам'ятних виданнях Помісної Української Католицької Церкви» і познайомився з її автором, доктором Романом Смиком.

У дружній розмові з п. Романом владика говорив про важливість виставки в Україні, особливо в Галичині.

11 жовтня 1998 р. після архієрейської літургії у приміщенні Єпархіального управління міста, за участю великої кількості жителів та гостей Трускавця Музей був урочисто відкритий та освячений.

Профіль музею — релігійний.

— Світлій пам'яті Митрополита Андрея Шептицького.
— Світлій пам'яті Патріарха Йосифа Сліпого.

 


Раритети музею:

— Мощі Святого Священомученика Йосафата
— Пасмо волосся Митрополита Андрея
— Накидка Митрополита Андрея
— Особисті речі Патріарха Йосифа
— Копія грамоти Берестейської унії

22 жовтня

Інші дати
22 жовтня відзначаємо:
  • Всесвітній день людей з вадами мовлення.
Розгорнути
Борис Олійник
1935 – поет і громадський діяч. Лауреат Шевченківської премії. Автор книг: «Стою на земле», «Сива ластівка», «У дзеркалі слова», «Дума про місто» та ін.
Розгорнути
Народився Віктор Протопопов
(1880, с. Юрки, Полтавська область - 1957) – видатний український психіатр та фізіолог, засновник патофізіологічного напряму в психіатрії. Разробив оригінальні методи¬ки дослідження вищої нервової діяльності, описав «Синдром Протопопова» (Тріада Протопопова) - комплекс симптомів при маніакально-депресивному психозі.
Розгорнути
Народився Іван Бунін
(1870, м. Воронеж, Росія – 1953) – російський поет, письменник українського походження, Нобелівський лауреат. Багато років жив та творив в Україні (Харків, Полтава, Одеса, Київ). Автор статті «Пам’яті Т. Г. Шевченка», творчістю якого захоплювався, перекладів Шевченкових віршів «Закувала зозуленька» та «Заповіт», а також низки віршів Б.Грінченка.
Великий і багатий край, краса його нив і степів, хуторів і сіл, Дніпра й Києва, народ сильний і ніжний, у кожній дрібниці побуту свого красивий і охайний…» (Іван Бунін про Україну)
Розгорнути