chrome firefox opera safari iexplorer

Хмельницький обласний літературний музей

  • 29013 м. Хмельницький
    вул. М. Грушевського, 68
  • 0382 65-53-89
Про музей:

Хмельницький літературний музей було засновано в 1992 році, як відділ обласного краєзнавчого музею.
Експозиція музею розташована в 3-х залах. Перший зал має назву «Божественне слово з народних вуст». Його експозиція розповідає про усну народну творчість, фольклор, давню писемність та започаткування нової української літератури. Тут також представлені матеріали про фольклористів. Другий зал іменується «Красо України, Подолля». Тут розповідається про класиків української літератури, чиї імена пов’язані з сучасною Хмельниччиною. Третій експозиційний зал – «Двадцятий вік, доба буремна» — розповідає про письменників 20-50-х років, поетичне слово шестидесятників, подає літературні портрети наших сучасників.

У складі музею діє і Літературно-меморіальний музей Анни Ахматової в с. Слобідка-Шлехівська Деражнянського району, відкритий у 1989 році. На Хмельниччині Анна Ахматова гостювала у тітки – Анни Еразмівни Вакар, ту померла і похована її мати.
Тут встановлено перший в Україні пам’ятник Анні Ахматовій роботи скульптора Володимира Зайка із Санкт-Петербургу.

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути