chrome firefox opera safari iexplorer

Хмельницький обласний літературний музей

  • 29013 м. Хмельницький
    вул. М. Грушевського, 68
  • 0382 65-53-89
Про музей:

Хмельницький літературний музей було засновано в 1992 році, як відділ обласного краєзнавчого музею.
Експозиція музею розташована в 3-х залах. Перший зал має назву «Божественне слово з народних вуст». Його експозиція розповідає про усну народну творчість, фольклор, давню писемність та започаткування нової української літератури. Тут також представлені матеріали про фольклористів. Другий зал іменується «Красо України, Подолля». Тут розповідається про класиків української літератури, чиї імена пов’язані з сучасною Хмельниччиною. Третій експозиційний зал – «Двадцятий вік, доба буремна» — розповідає про письменників 20-50-х років, поетичне слово шестидесятників, подає літературні портрети наших сучасників.

У складі музею діє і Літературно-меморіальний музей Анни Ахматової в с. Слобідка-Шлехівська Деражнянського району, відкритий у 1989 році. На Хмельниччині Анна Ахматова гостювала у тітки – Анни Еразмівни Вакар, ту померла і похована її мати.
Тут встановлено перший в Україні пам’ятник Анні Ахматовій роботи скульптора Володимира Зайка із Санкт-Петербургу.

19 липня

Інші дати
Народився Василь Чухліб
(1941, с.Лебедівка Чернігівської обл.- 1997) -  український письменник, журналіст, видавець. Автор книжки прозових мініатюр "Червоні краплини вишень", збірок оповідань та казок для дітей.
Розгорнути
Народився Володимир Маяковський
(1893, с.Багдади, Грузія - 1930) – російський поет, публіцист, драматург і громадський діяч.  
«Эта мова величава и проста: «Чуешь, сурмы загралы, Час розплаты настав…» Разве может быть затрепанней да тише слова поистасканного «Слышишь» ?! Трудно людей в одно истолочь, собой кичись не очень. Знаем ли мы украинскую ночь? Нет, Мы не знаем украинской ночи.» (Володимир Маяковський ).
Розгорнути