chrome firefox opera safari iexplorer

Хмельницький обласний літературний музей

  • 29013 м. Хмельницький
    вул. М. Грушевського, 68
  • 0382 65-53-89
Про музей:

Хмельницький літературний музей було засновано в 1992 році, як відділ обласного краєзнавчого музею.
Експозиція музею розташована в 3-х залах. Перший зал має назву «Божественне слово з народних вуст». Його експозиція розповідає про усну народну творчість, фольклор, давню писемність та започаткування нової української літератури. Тут також представлені матеріали про фольклористів. Другий зал іменується «Красо України, Подолля». Тут розповідається про класиків української літератури, чиї імена пов’язані з сучасною Хмельниччиною. Третій експозиційний зал – «Двадцятий вік, доба буремна» — розповідає про письменників 20-50-х років, поетичне слово шестидесятників, подає літературні портрети наших сучасників.

У складі музею діє і Літературно-меморіальний музей Анни Ахматової в с. Слобідка-Шлехівська Деражнянського району, відкритий у 1989 році. На Хмельниччині Анна Ахматова гостювала у тітки – Анни Еразмівни Вакар, ту померла і похована її мати.
Тут встановлено перший в Україні пам’ятник Анні Ахматовій роботи скульптора Володимира Зайка із Санкт-Петербургу.

6 травня

Інші дати
Народився Лев Каплан
(1899, м. Могилів-Подільський - 1972) - український художник, графік реалістичного напряму. Автор числених плакатів, ілюстрацій до книжок, карикатур.
"Художник - гармонізатор суспільства, його душа, так само, як і поет, духовний провідник, людина, котра об'єднує націю." (Лариса Дем'янишина)
Розгорнути
1686 — між Росією і Річчю Посполитою було підписано угоду, названу — «Вічним миром».
Сусідні держави в черговий раз між собою ділили українські землі. Підписана угода підтверджувала умови Андрусівського перемир'я 1667 р. Він закріпив за Росією Смоленськ з околицями, Лівобережну Україну з Києвом, Запоріжжя і Сіверську землю з Черніговом і Стародубом. "Вічний мир" 1686 р. насправді був початком анексії українських територій.
«Для всіх ти мертва і смішна, Для всіх ти бідна і нещасна, Моя Україно прекрасна, Пісень і волі сторона» (Олександр Олесь)
Розгорнути