chrome firefox opera safari iexplorer

Канівський музей-бібліотека А. Гайдара

  • 258300, м. Канів, вул. Леніна, 78
Про музей:

Бібліотека-музей Гайдара — дитячий заклад культури у Каневі збудований на кошти зароблені школярами Радянського Союзу збором макулатури та металобрухту і відкритий у 1948 році, як бібліотека (через рік, як прах Аркадія Гайдара було перенесено до Канева). В 1966 році заклад набув статусу музею.

В музеї зберігаються деякі особисті речі Аркадія Гайдара. Могила письменника розташована в міському парку, неподалік музею.

3 серпня

Інші дати
Олексій Борисяк
1872–український геолог і палеонтолог. Організатор і перший директор Палеонтологічного інституту AH СРСР. Вивчав геологічну будову Донецького басейну і Криму.
Розгорнути
Народився Омелян Огоновський
(1833, с. Григорів, Івано-Франківська область – 1894) - український учений-філолог, громадський діяч. Автор українського переладу «Слово о полку Ігоревім», 6-ти томного видання «Історія літератури руської».
Розгорнути
Народилася Марія Заньковецька (Адасовська)
(1854, с.Заньки, Чернігівська область - 1934) - українська актриса, громадська діячка. Працювала в найпопулярніших і найпрофесійніших українських трупах М.Кропивницького, М.Старицького, М.Садовського, П.Саксаганського, І.Карпенка-Карого.
«Це актриса з талантом великим, самостійним, оригінальним; натура, вся зіткана з найчутливіших нервів… Я прямо кажу, другої такої актриси я ніколи не бачив. Я порівняв би її з Сарою Бернар…». (Олексій Суворін про Марію Заньковецьку).
Розгорнути