chrome firefox opera safari iexplorer

В будівлі Київради знищується бібліотека

24 травня 2012 о 12:30

Бригинець звернувся з депутатським запитом до О. Попова та Г. Гереги з проханням вжити заходів направлених на збереження бібліотеки, яка розміщується в адміністративному будинку Київради.

Наразі бібліотека не може нормально функціонувати через відсутність відповідного приміщення. Про це повідомила «Рідній країні» прес-служба депутата Київради (БЮТ-Батьківщина), голови комісії Київради з питань культури та туризму Олександра Бригинця.

«Л. Черновецький розпочав знищення бібліотек, зараз воно продовжується. Тому я звернувся до О. Попова і Г. Гереги з проханням виправити ситуацію та надати можливість бібліотеці нормально функціонувати», — повідомив О. Бригинець.

Депутат розповів, що з початку заснування (1949 року) зазначена бібліотека розташовувалась в адмінбудинку Київради на вул. Хрещатик, 36 і займала площу 200 м². Бібліотека мала три кімнати: абонемент, читальний зал та книгосховище.

У 2006 році в зв’язку з ремонтом будівлі бібліотеку переселили: читальний зал у будиночок у дворі, а решту книг у підвал.

У червні 2007 року бібліотеку перенесли в приміщення на 11-му поверсі адмінбудинку. Більшу частину книг зв’язали у пачки і склали в мішки. Вся література була спущена у сирий підвал, вона знаходилась там два роки.

Згодом бібліотеку перемістили в інше приміщення (на11 поверсі), меншою площею. Як і раніше 2/3 фонду знаходились в підвалі, і лише в 2011 році бібліотеці надали друге приміщення в підвалі – сухе і відремонтоване.

«В зв’язку з безкінечним переїздом, відсутністю читального залу та неповного книжкового фонду бібліотекою втрачена значна кількість читачів. Через перебування книжок у підвальному приміщенні велика кількість книг була зіпсована: фонд бібліотеки зменшився від 60 тис. примірників до 40 тис. Для нормальної роботи бібліотеку лише потрібно забезпечити відповідним приміщенням та надати умови для розміщення читальних фондів», — зазначив О. Бригинець.

Бригинець висловив сподівання, що, можливо, в зв’язку з запланованою великою кількістю скорочень в КМДА, звільниться відповідне приміщення, в яке можна буде пересилити бібліотеку.

Депутат також наголосив на тому, що в цій бібліотеці, як і всіх муніципальних, книжковий фонд фактично не поповнюється.

Бібліотекою користується Київська міська рада, Київська міська державна адміністрація та її управління. На сьогоднішній день бібліотека не в змозі задовольнити потребу читачів у книзі. Зараз замість 1000 читачів, як це було до 2006 року, бібліотека має 480, тобто вдвічі менше. У 2011 році у бібліотеці було 480 читачів, 5280 – відвідувань, 15840 – книговидача.

Розділи: Суспільство

9 жовтня

Інші дати
Народився Михайло Кравчук
(1892, с. Човниця Волинської обл.-1942) - визначний український математик, педагог та громадський діяч, академік ВУАН. Автор української алгебраїчної та геометричної термінології. Організатор першого Київського математичного товариства та першої математичної олімпіади школярів (1935).
Розгорнути
Народився Микола Бажан
(1904, м. Кам»янець-Подільський, Хмельницька область - 1983) — український письменник, філософ, громадський діяч, перекладач, організатор і видавець багатьох універсальних видань. Автор творів «Майстер залізної троянди», «Політ крізь бурю», «Розмова сердець», «Клятва», переклав українською мовою «Витязь в тигровій шкурі» Шота Руставелі.
О земле юрб і добр, о земле сил і дій, Я кожну яв твою зв'яжу і відокремлю В єдиній складності твоїй. Тебе до пня, до дна тебе й до краю Всю вичерпать і розітнути суть! Тебе, немов мету і жертву, розкриваю Й не можу до кінця збагнуть, Бо мудрости й буття неісходима путь (Микола Бажан)
Розгорнути