chrome firefox opera safari iexplorer

Комплексний музей історії Царичанського району

  • 51000, Дніпропетровська обл., смт. Царичанка, вул. 14-ї Гвардійської дивізії, 7
  • щоденно з 10.00 до 17.00
    Вихідний: субота, неділя
  • 1 грн.
Про музей:

Заснований 1959 р. Два роки його експозиція розміщувалась у приміщеннях китайгородських церков, у 1961р. музею було надано окреме приміщення, площею – 265кв.м. Звання народного має з 1965р.

Зібрання музею складається з 3000 од. музейних предметів-різноманітних джерел з історії, етнографії та природних особливостей району. У 1988 р. зали музею було відремонтовано і побудована нова сучасна експозиція, що складається з 5 розділів  — від природних особливостей краю, його історії, культури до сьогодення. Музей здійснює постійні дослідження з історії краю, бере участь у підготовці краєзнавчих видань, в організації наукових конференцій. Щорічно музей відвідує понад 1000 чол.

16 липня

Інші дати
Данило Демуцький
1893 – класик українського і світового кіно, кінооператор і фотограф. Кінооператор О. Довженка («Арсенал», «Земля»), Б. Барнета і І. Савченко. Заслужений діяч мистецтв Української РСР (1954). Заслужений діяч мистецтв Узбецької РСР (1954). Лауреат Сталінської премії першого ступеня (1952). Жертва сталінських репресій.
Розгорнути
1990 р. — прийняття Декларації про державний суверенітет України
«Верховна Ради Української РСР, виражаючи волю народу України, прагнучи створити демократичне суспільство, виходячи з потреб всебічного забезпечення прав і свобод людини, шануючи національні права всіх народів, дбаючи про повноцінний політичний, економічний, соціальний і духовний розвиток народу України, визнаючи необхідність побудови правової держави, маючи на меті утвердити суверенітет і самоврядування народу України, ПРОГОЛОШУЄ державний суверенітет України як верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади Республіки в межах її території та незалежність і рівноправність у зовнішніх зносинах». («Декларація про державний суверенітет України»).
Розгорнути
Народився Василь Барка (Очерет)
(1908, с.Солониця, Полтавська область - 2003) - український письменник і перекладач.  Автор роману «Жовтий князь».  
Розгорнути