chrome firefox opera safari iexplorer

Комсомольський історико-краєзнавчий музей

  • 39800, Полтавська область, м. Комсомольськ, вул. Космонавтів, 4
  • (05348) 7-53-03
  • з 8 до 17 год., перерва з 12 до 13 год. Вихідні: субота, неділя.
  • Вхід вільний. Екскурсії за замовленням.
Варто побачити: макет птеранодона у натуральну величину; археологічні знахідки: серп епохи бронзи, скіфський кинджал, казанок гальштатської культури; лицарські обладунки; речі першопрохідців м. Комсомольська початку 1960-х рр.
Про музей:

Влітку 2000 року завдяки спільним зусиллям керівництва міста і адміністрації Комсомольського гірничо-збагачувального комбінату відкрився Комсомольський історико-краєзнавчий музей, де розмістилися такі реконструйовані та новостворені експозиції: «Палеонтологічна колекція», «Стародавня історія (археологія)», «Край у часи пізнього середньовіччя», «Етнографічна експозиція «Українська хата», «Історія геологічних досліджень краю», «Історія будівництва міста Комсомольськ та гірничо-збагачувального комбінату», «Історія підрозділів ВАТ «ПГЗК»», «Історія міста Комсомольська (окрема зала)»; кінолекційна зала, у якій об'єднані вистав¬кова та експозиційна функції (мінералогічна колекція та картинна галерея).

Відвідувачі ознайомляться з скансеном «Святині» за матеріалами розкопок археологічних експедицій та пам’ятним знаком одному з перших дослідників археологічної спадщини околиць Комсомольська Ю.О.Шилову, який знаходиться під відкритим небом біля входу у музей.

У музеї є бібліотека наукової та духовної літератури, аудіотека класичної музики, відеотека науково-популярних та документальних фільмів, які демонструються у сучасному кінозалі. Один раз на 2 роки в музеї проводяться «Шиловські читання», на яких представляються нові наукові матеріали з давньої історії краю. Також проводяться учнівські краєзнавчі читання названі «Кащєєвські» на честь місцевого краєзнавця Ю.Кащєєва.

Крім традиційних оглядових екскурсій, співробітники музею підготували спеціальні екскурсійні програми – по історичних місцях краю, на промисловий майданчик Полтавського гірничо-збагачувального комбінату, тематичні по місту Комсомольську. 

22 червня

Інші дати
Народився Микола Дремлюга
(1917, Росія - 1998) – український композитор, педагог, музично-громадський діяч. Вперше вивів бандуру на концертну естраду як сольний інструмент, автор першого в історії української музики концерту для бандури та симфонічного оркестру.  
Гарно твоя кобза грає, Любий мій земляче: Вона голосно співає, Голосно і плаче. І сопілкою голосить, Бурею лютує, І чогось у бога просить, І чогось сумує. Ні, не люди тебе вчили: Мабудь, сама доля, Степ, та небо, та могили Та широка воля! (Олександр Афанасьєв-Чужбинський)
Розгорнути
Народився Микола Холодний
(1882, Росія – 1953) – український ботанік, фізіолог, мікробіолог. Засновник вітчизняної школи фізіології рослин. Інститут ботаніки НАН України носить ім»я М.Холодного.
Розгорнути
Народився Болеслав Яворський
(1877, м. Харків - 1942) – український композитор, музикознавець, піаніст. Створив теорію ладового ритму (слухового тяжіння).  
Розгорнути