chrome firefox opera safari iexplorer

Комсомольський історико-краєзнавчий музей

  • 39800, Полтавська область, м. Комсомольськ, вул. Космонавтів, 4
  • (05348) 7-53-03
  • з 8 до 17 год., перерва з 12 до 13 год. Вихідні: субота, неділя.
  • Вхід вільний. Екскурсії за замовленням.
Варто побачити: макет птеранодона у натуральну величину; археологічні знахідки: серп епохи бронзи, скіфський кинджал, казанок гальштатської культури; лицарські обладунки; речі першопрохідців м. Комсомольська початку 1960-х рр.
Про музей:

Влітку 2000 року завдяки спільним зусиллям керівництва міста і адміністрації Комсомольського гірничо-збагачувального комбінату відкрився Комсомольський історико-краєзнавчий музей, де розмістилися такі реконструйовані та новостворені експозиції: «Палеонтологічна колекція», «Стародавня історія (археологія)», «Край у часи пізнього середньовіччя», «Етнографічна експозиція «Українська хата», «Історія геологічних досліджень краю», «Історія будівництва міста Комсомольськ та гірничо-збагачувального комбінату», «Історія підрозділів ВАТ «ПГЗК»», «Історія міста Комсомольська (окрема зала)»; кінолекційна зала, у якій об'єднані вистав¬кова та експозиційна функції (мінералогічна колекція та картинна галерея).

Відвідувачі ознайомляться з скансеном «Святині» за матеріалами розкопок археологічних експедицій та пам’ятним знаком одному з перших дослідників археологічної спадщини околиць Комсомольська Ю.О.Шилову, який знаходиться під відкритим небом біля входу у музей.

У музеї є бібліотека наукової та духовної літератури, аудіотека класичної музики, відеотека науково-популярних та документальних фільмів, які демонструються у сучасному кінозалі. Один раз на 2 роки в музеї проводяться «Шиловські читання», на яких представляються нові наукові матеріали з давньої історії краю. Також проводяться учнівські краєзнавчі читання названі «Кащєєвські» на честь місцевого краєзнавця Ю.Кащєєва.

Крім традиційних оглядових екскурсій, співробітники музею підготували спеціальні екскурсійні програми – по історичних місцях краю, на промисловий майданчик Полтавського гірничо-збагачувального комбінату, тематичні по місту Комсомольську. 

13 липня

Інші дати
Народився Ісак Бабель
(1894, м.Одеса – 1940), письменник, драматург і режисер відомий своїми «Одеськими оповіданнями» та збіркою «Кінармія».  
Розгорнути
Народився Петро Непорожній
(1910, м. Яготин, Київська область  - 1999) — учений, професор, доктор технічних наук.  Під його керівництвом була успішно здійснена програма будівництва Рівненської і Запорізької атомних електростанцій, каскаду гідроелектростанцій на Дніпрі. Міністр енергетики СРСР (1962–1985). Під його керівництвом в Радянському Союзі була створена практично вся енергетична галузь.
«До булави треба голови» (Українське прислів'я)
Розгорнути