chrome firefox opera safari iexplorer

Краєзнавчий музей «Дрогобиччина»

  • 82100, м. Дрогобич, вул. І. Франка, 32
  • (03244) 2-20-35
Варто побачити: археологічні та етнографічні матеріали, предмети побуту, документи, фотографії, цінні твори живопису, графіки, скульптури, декоративно-прикладного мистецтва. Особливу цінність становлять настінні розписи XVIII століття, середньовічні ікони, стародруки, колекції італійської майоліки XV–XVII століть та китайської порцеляни XVІ–XІХ століть, зразки портретного живопису.
Про музей:

Краєзнавчий музей у місті Дрогобичі як Державний обласний краєзнавчий музей «Дрогобиччина» був створений у травні 1940 року. Для музея було передано будинок колишньої Дрогобицької повітової ради, споруджений у 1894 році (зараз у цьому будинку відділ природи та історії). Основу музейної експозиції склали колекції графа Лянцкоронського, Хирівської єзуїтської школи, окремі збірки колишніх Самбірського історико-етнографічного і Трускавецького природничо-етнографічного музеїв.

У роки тимчасової окупації Дрогобича під час ІІ Світової війни частину експонатів музею було знищено. Заклад відновив свою роботу наприкінці 1944 року[2].

Із незалежністю України відбулась розбудова закладу. Так, у 1996 році було відкрито Дрогобицьку картинну галерею, що розташувалась у будинку, який збудував віцебургомістр початку ХХ століття Якуб Файєрштей (фасад будинку повністю зберігся на відміну від інтер'єрів).

А 2005 року музей «Дрогобиччина» отримав одну з найкрасивіших споруд міста в стилі пізнього бароко початку ХХ століття — колишній будинок доктора-ренгенолога Йожефа Ротта, в якій облаштовано Палац мистецтв.

16 липня

Інші дати
Данило Демуцький
1893 – класик українського і світового кіно, кінооператор і фотограф. Кінооператор О. Довженка («Арсенал», «Земля»), Б. Барнета і І. Савченко. Заслужений діяч мистецтв Української РСР (1954). Заслужений діяч мистецтв Узбецької РСР (1954). Лауреат Сталінської премії першого ступеня (1952). Жертва сталінських репресій.
Розгорнути
1990 р. — прийняття Декларації про державний суверенітет України
«Верховна Ради Української РСР, виражаючи волю народу України, прагнучи створити демократичне суспільство, виходячи з потреб всебічного забезпечення прав і свобод людини, шануючи національні права всіх народів, дбаючи про повноцінний політичний, економічний, соціальний і духовний розвиток народу України, визнаючи необхідність побудови правової держави, маючи на меті утвердити суверенітет і самоврядування народу України, ПРОГОЛОШУЄ державний суверенітет України як верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади Республіки в межах її території та незалежність і рівноправність у зовнішніх зносинах». («Декларація про державний суверенітет України»).
Розгорнути
Народився Василь Барка (Очерет)
(1908, с.Солониця, Полтавська область - 2003) - український письменник і перекладач.  Автор роману «Жовтий князь».  
Розгорнути