chrome firefox opera safari iexplorer

Краєзнавчий музей «Дрогобиччина»

  • 82100, м. Дрогобич, вул. І. Франка, 32
  • (03244) 2-20-35
Варто побачити: археологічні та етнографічні матеріали, предмети побуту, документи, фотографії, цінні твори живопису, графіки, скульптури, декоративно-прикладного мистецтва. Особливу цінність становлять настінні розписи XVIII століття, середньовічні ікони, стародруки, колекції італійської майоліки XV–XVII століть та китайської порцеляни XVІ–XІХ століть, зразки портретного живопису.
Про музей:

Краєзнавчий музей у місті Дрогобичі як Державний обласний краєзнавчий музей «Дрогобиччина» був створений у травні 1940 року. Для музея було передано будинок колишньої Дрогобицької повітової ради, споруджений у 1894 році (зараз у цьому будинку відділ природи та історії). Основу музейної експозиції склали колекції графа Лянцкоронського, Хирівської єзуїтської школи, окремі збірки колишніх Самбірського історико-етнографічного і Трускавецького природничо-етнографічного музеїв.

У роки тимчасової окупації Дрогобича під час ІІ Світової війни частину експонатів музею було знищено. Заклад відновив свою роботу наприкінці 1944 року[2].

Із незалежністю України відбулась розбудова закладу. Так, у 1996 році було відкрито Дрогобицьку картинну галерею, що розташувалась у будинку, який збудував віцебургомістр початку ХХ століття Якуб Файєрштей (фасад будинку повністю зберігся на відміну від інтер'єрів).

А 2005 року музей «Дрогобиччина» отримав одну з найкрасивіших споруд міста в стилі пізнього бароко початку ХХ століття — колишній будинок доктора-ренгенолога Йожефа Ротта, в якій облаштовано Палац мистецтв.

21 жовтня

Інші дати
Народився Пилип Орлик
(1672, м. Косут, тепер - Білорусь – 1742) – Гетьман України в 1710 – 1742 роках (у вигнанні). При обранні гетьманом в квітні 1710 року складає «Пакти й Конституції прав і вольностей Війська Запорізького», які пізніше дістали назву Конституція Пилипа Орлика – одна з перших конституцій Європи. Нею Пилип Орлик зобов'язувався обмежити гетьманські прерогативи, зменшити соціальну експлуатацію, зберегти особливий статус запорожців і боротися за політичне й церковне відокремлення України від Росії.
Ми не можемо незворушно дивитися на страждання нашої милої Вітчизни, бачити порушення її прав за стількома пунктами. Ми не будемо діяти керуючись почуттям помсти, а навпаки – згідно зі справедливістю та правом, що дозволяє кожному боронити свою власну справу та свою власну мету» (Пилип Орлик)
Розгорнути