chrome firefox opera safari iexplorer

Краєзнавчий музей «Дрогобиччина»

  • 82100, м. Дрогобич, вул. І. Франка, 32
  • (03244) 2-20-35
Варто побачити: археологічні та етнографічні матеріали, предмети побуту, документи, фотографії, цінні твори живопису, графіки, скульптури, декоративно-прикладного мистецтва. Особливу цінність становлять настінні розписи XVIII століття, середньовічні ікони, стародруки, колекції італійської майоліки XV–XVII століть та китайської порцеляни XVІ–XІХ століть, зразки портретного живопису.
Про музей:

Краєзнавчий музей у місті Дрогобичі як Державний обласний краєзнавчий музей «Дрогобиччина» був створений у травні 1940 року. Для музея було передано будинок колишньої Дрогобицької повітової ради, споруджений у 1894 році (зараз у цьому будинку відділ природи та історії). Основу музейної експозиції склали колекції графа Лянцкоронського, Хирівської єзуїтської школи, окремі збірки колишніх Самбірського історико-етнографічного і Трускавецького природничо-етнографічного музеїв.

У роки тимчасової окупації Дрогобича під час ІІ Світової війни частину експонатів музею було знищено. Заклад відновив свою роботу наприкінці 1944 року[2].

Із незалежністю України відбулась розбудова закладу. Так, у 1996 році було відкрито Дрогобицьку картинну галерею, що розташувалась у будинку, який збудував віцебургомістр початку ХХ століття Якуб Файєрштей (фасад будинку повністю зберігся на відміну від інтер'єрів).

А 2005 року музей «Дрогобиччина» отримав одну з найкрасивіших споруд міста в стилі пізнього бароко початку ХХ століття — колишній будинок доктора-ренгенолога Йожефа Ротта, в якій облаштовано Палац мистецтв.

21 травня

Інші дати
Мирон Зарицький
1889 – український математик, професор Львівського державного університету, дійсний член Наукового Товариства ім. Т. Шевченка (з 1927 р.), фундатор української математичної культури.
Розгорнути
Георгій Де-Метц
1861 –  український фізик і методист, авторитет у галузі радіоактивності, укладач першого в Україні курсу методики викладання фізики в школах.
Розгорнути
 Роман Сельський
1903 – український живописець, педагог. Роботи: «Двері», «Палуба корабля», «Натюрморт із книжкою», «Корабль Ванда» та ін.
Розгорнути
Народився Микола Пильчиков
(1857, м.Полтава – 1908) – український вчений-фізик, експериментатор, винахідник. Одним із перших розпочав вивчення радіоактивності, рентгенографії та радіоуправління, конструктор диференційного ареометра, термостата, сейсмографа.
На долині туман, На долині туман упав. Мак червоний в росі, Мак червоний в росі скупав. По стежині дівча, По стежині дівча ішло. Тепле літо в очах, Тепле літо в очах цвіло. (Василь Діденко)
Розгорнути