chrome firefox opera safari iexplorer

Кримська республіканська установа Коктебельський еколого-історико-культурний заповідник «Кіммерія М.О.Волошина»

  • 98100, АР Крим, м.Феодосія, вул.В.Коробкова, 13
  • (06562) 2-17-60
  • щодня з 9.00-18.00, без перерви без вихідних (літом)
    з 9.00-17.00
    без перерви, вихідний – понеділок (взимку)
    Останній вівторок місяця - санітарний день
Про музей:

Коктебельський еколого-історико-культурний заповідник «Кіммерія М.О.Волошина»унікальний, який не має аналогів у світі, єдиний, створений в Україні в 2000 р.

Унікальний куточок Південно-Східного Криму з поетичною назвою «Кіммерія М.О. Волошина» протягом багатьох десятиліть привертав увагу відомих письменників, поетів, художників, моряків, планеристів. Творча й особиста доля багатьох з них пов'язана з Кіммерією.

На початку ХХ століття «з Коктебеля в Старий Крим вела заросла поштова дорога, пізніше відома як «Волошинська стежка». Дорога, що йде через Амеретську долину, стала називатися «стежкою Гріна».

По цих дорогах ходили М. Волошин, сестри Цвєтаєви, О. Толстой, О.Грін, М. Богданович, Ю. Друніна, О. Каплєр і багато інших.

Краса ландшафту, поетичність та «історична насиченість» цієї землі приваблювали багатьох мандрівників. На сей час цей унікальний куточок Кіммерії знову відроджується. Ожили стежки Волошина і Гріна. Виникла необхідність охорони унікального ландшафтного парку.

Маршрут «Літературно-художня Кіммерія» став популярним на туристичному ринку. З метою охорони унікальних ландшафтів Коктебеля і Старого Криму, історичних, культурних і пам'ятних місць, відродження духовних та інтелектуальних традицій міст «золотого кіммерійського трикутника» — волошинського Коктебеля, Старого Криму, Феодосії — збереженню історико-літературних, архітектурних пам'ятників і поліпшення екологічного середовища (тому що історичний розвиток ландшафту нерозривно пов'язаний з природним середовищем), а також розширення інфраструктури туризму в Південно-Східному Криму виникла необхідність створення Коктебельского республіканського еколого-історико-культурного заповідника «Кіммерія М.О. Волошина».