chrome firefox opera safari iexplorer

Літературно-меморіальна музей-садиба Олеся Гончара

  • 39250, Полтавська область, Кобеляцький район, с. Суха, вул. Олеся Гончара.
  • 0962052330
  • вівторок, середа, субота, неділя: з 9 до 18 год. Перерва: 13.00 – 14.00. Понеділок – методичний день
  • для дорослих – 2 грн., для учнів, студентів, пенсіонерів – 1 грн. Екскурсійне обслуговування – 5 грн. Безкоштовне відвідування: ветерани війни і праці, діти-сироти.
Варто побачити: предмети, які належали родині Гончарів; особисті речі Олеся Гончара; рукописні перші сторінки повісті «Альпи», занотовки до романів «Циклон», «Таврія», «Бригантина», «Собор». Велику цінність представляє собою портативна друкарська машинка письменника, листи до друга письменника Олеся Юренка та листи до Олеся Гончара від товариша-однокласника Миколи Білограда. З цікавістю вслуховуються відвідувачі у магнітофонний запис уривка з роману «Циклон», який читає сам Олесь Гончар.
Про музей:

Музей-садибу Олеся Гончара облаштовано у невеличкій селянській хаті, побудованій 1892 року Гаврилом і Єфросинією Гончарами. 28 серпня 2000 року відбулося урочисте відкриття літературно-меморіального музею-садиби за участю вдови письменника Валентини Гончар. Щорічно, 3 квітня та 14 липня у музеї проводяться літературно-музичні вечори пам’яті письменника.

У вітринах, згідно з хронологією, розміщено матеріали про Гончара – кореспондента районної газети «Розгорнутим фронтом», Гончара-студента, Гончара-фронтовика, Гончара-майстра художнього слова. 

Під час екскурсії відвідувачі мають змогу почути голос Олеся Гончара. Один із записів передав заслужений артист України, директор Національного радіо України Василь Обручов; інші – переписані з фонотеки Гончарів.

Окремим острівком експозиції є стіл, який імітує робочий куточок письменника у його київській квартирі. 

5 грудня

Інші дати
День працівників статистики
Відзначається День працівників статистики в Україні 5 грудня. Це професійне свято, встановлене Указом Президента від 02.12.2002 № 1120/2002.
Розгорнути
Народився Михайло Дерегус
(1904, с. Веселе, Харківська область - 1997) - український графік і живописець. Автор картин «Тарас Бульба на чолі війська», «Тарас слухає кобзаря», «Дума про козака-бандуриста», «Маруся Богуславка», «Козака несуть», «Народження пісні».
Розгорнути
Народився Григір Тютюнник
(1931, с.Шилівка Полтавська область - 1980) - українського письменника. Автор творів «Вогник далеко в степу», «Климко», «Син приїхав» та інші.
«Немає загадки таланту. Є вічна загадка любові». (Григір Тютюнник)
Розгорнути
Народився Олександр Олесь (Кандиба Олександр Іванович)
(1878, м. Білопілля, Сумська область – 1944) – український поет. Автор збірок «З журбою радість обнялись», «Поезії».
«Сміються, плачуть солов'ї Ти не дивись, що буде там, І б'ють піснями в груди: Чи забуття, чи зрада: "Цілуй, цілуй, цілуй її - Весна іде назустріч вам, Знов молодість не буде! Весна в сей час вам рада» (Олександр Олесь)
Розгорнути