chrome firefox opera safari iexplorer

Літературно-меморіальний музей Богдана Лепкого

  • пл. Ринок, 1, м.Бережани
    Тернопільська обл., 47501
  • (03548)22186
  • щоденно 10.00 – 18.00 год.
    Вихідний день – середа
  • Вартість квитків: для дорослих – 2 грн., для дітей і студентів – 1 грн. Безкоштовні відвідування: 18 травня, 21 липня, 24 серпня, 4 листопада, День міста
Варто побачити: 56 оригінальних малярських робіт Б.Лепкого, в т.ч. портрет дружини в українському строю, раритетні прижиттєві видання творів Б.Лепкого, бюст письменника роботи Нестора Кисілевського.
Про музей:

У приміщенні 200-літньої ратуші, в будинку, де здобуло освіту кілька поколінь галицької інтелігенції, де панує особливий дух пізнання і творчості, в серпні 1995 року відкрито літературно-меморіальний музей Богдана Лепкого.

Саме тут в Бережанській гімназії здобував освіту та викладав автор знаменитих «Журавлів», письменник і науковець, майстерний перекладач і маляр, педагог, творець героїчної трилогії «Мазепа» та поетично-ліричних спогадів «Казка мого життя».

Експозиції шести залів музею висвітлюють життя і творчість видатного діяча української культури, розповідають про його співпрацю з письменниками В.Стефаником, М.Коцюбинським, О.Кобилянською, Г.Хоткевичем, В.Орканом, С.Крушельницькою, істориком В.Липинським, художником О.Куриласом та ін.

Під вікнами музею встановлений пам’ятник Б.Лепкому. У с. Жуків поблизу Бережан – музей родини Лепких.

 

3 серпня

Інші дати
Олексій Борисяк
1872–український геолог і палеонтолог. Організатор і перший директор Палеонтологічного інституту AH СРСР. Вивчав геологічну будову Донецького басейну і Криму.
Розгорнути
Народився Омелян Огоновський
(1833, с. Григорів, Івано-Франківська область – 1894) - український учений-філолог, громадський діяч. Автор українського переладу «Слово о полку Ігоревім», 6-ти томного видання «Історія літератури руської».
Розгорнути
Народилася Марія Заньковецька (Адасовська)
(1854, с.Заньки, Чернігівська область - 1934) - українська актриса, громадська діячка. Працювала в найпопулярніших і найпрофесійніших українських трупах М.Кропивницького, М.Старицького, М.Садовського, П.Саксаганського, І.Карпенка-Карого.
«Це актриса з талантом великим, самостійним, оригінальним; натура, вся зіткана з найчутливіших нервів… Я прямо кажу, другої такої актриси я ніколи не бачив. Я порівняв би її з Сарою Бернар…». (Олексій Суворін про Марію Заньковецьку).
Розгорнути