chrome firefox opera safari iexplorer

Літературно-меморіальний музей Богдана Лепкого

  • пл. Ринок, 1, м.Бережани
    Тернопільська обл., 47501
  • (03548)22186
  • щоденно 10.00 – 18.00 год.
    Вихідний день – середа
  • Вартість квитків: для дорослих – 2 грн., для дітей і студентів – 1 грн. Безкоштовні відвідування: 18 травня, 21 липня, 24 серпня, 4 листопада, День міста
Варто побачити: 56 оригінальних малярських робіт Б.Лепкого, в т.ч. портрет дружини в українському строю, раритетні прижиттєві видання творів Б.Лепкого, бюст письменника роботи Нестора Кисілевського.
Про музей:

У приміщенні 200-літньої ратуші, в будинку, де здобуло освіту кілька поколінь галицької інтелігенції, де панує особливий дух пізнання і творчості, в серпні 1995 року відкрито літературно-меморіальний музей Богдана Лепкого.

Саме тут в Бережанській гімназії здобував освіту та викладав автор знаменитих «Журавлів», письменник і науковець, майстерний перекладач і маляр, педагог, творець героїчної трилогії «Мазепа» та поетично-ліричних спогадів «Казка мого життя».

Експозиції шести залів музею висвітлюють життя і творчість видатного діяча української культури, розповідають про його співпрацю з письменниками В.Стефаником, М.Коцюбинським, О.Кобилянською, Г.Хоткевичем, В.Орканом, С.Крушельницькою, істориком В.Липинським, художником О.Куриласом та ін.

Під вікнами музею встановлений пам’ятник Б.Лепкому. У с. Жуків поблизу Бережан – музей родини Лепких.

 

24 липня

Інші дати
Ігор Дмитренко
1928 – український фізик у галузі надпровідності та низькотемпературного матеріалознавства, академік. Створив надпровідниковий квантовий магнітометр і градієнтометр надвисокої чутливості, перший в СРСР магнітокардіограф, кріогенний лазерний сканувальний мікроскоп та ін.
Розгорнути
Петро Перемежко
1833 – український гістолог. Засновник кафедри гістології, ембріології і порівняльної анатомії Київського університету. Уперше описав непрямий поділ тваринних клітин.
Розгорнути
Народився Василь Мисик
(1907, с. Новопавлівка Дніпропетровської обл. -  1983) - український письменник, перекладач. Автор поетичних збірок "Трави", "Блакитний міст", "Чотири вітри", "Вибране", "Борозни", "Верховіття", "Берег" та ін.; кількох збірок оповідань та нарисів; багато перекладав з англійської та східних мов.
Розгорнути
День рівноапостольної Ольги, княгині Київської
дружини князя Ігоря, канонізованої Православною церквою. Княжила в Київській Русі в роки неповноліття свого сина Святослава (945 – 964). Упорядкувала збирання данини, організувала опорні пункти київської влади. Сприяла поширенню на Русі християнства.  
Що за дівчина-краса. Заговорить: думка — сонце; Очі — сині небеса. Хто вона, чия і звідки, Князь докладно розпитав, А на другий день по неї І сватів своїх послав. І за князя вийшла заміж Проста дівчина з села, І до смерті вірним другом Князю Ігорю була. (Олександр Олесь)
Розгорнути