chrome firefox opera safari iexplorer

Літературно-меморіальний музей Богдана Лепкого

  • пл. Ринок, 1, м.Бережани
    Тернопільська обл., 47501
  • (03548)22186
  • щоденно 10.00 – 18.00 год.
    Вихідний день – середа
  • Вартість квитків: для дорослих – 2 грн., для дітей і студентів – 1 грн. Безкоштовні відвідування: 18 травня, 21 липня, 24 серпня, 4 листопада, День міста
Варто побачити: 56 оригінальних малярських робіт Б.Лепкого, в т.ч. портрет дружини в українському строю, раритетні прижиттєві видання творів Б.Лепкого, бюст письменника роботи Нестора Кисілевського.
Про музей:

У приміщенні 200-літньої ратуші, в будинку, де здобуло освіту кілька поколінь галицької інтелігенції, де панує особливий дух пізнання і творчості, в серпні 1995 року відкрито літературно-меморіальний музей Богдана Лепкого.

Саме тут в Бережанській гімназії здобував освіту та викладав автор знаменитих «Журавлів», письменник і науковець, майстерний перекладач і маляр, педагог, творець героїчної трилогії «Мазепа» та поетично-ліричних спогадів «Казка мого життя».

Експозиції шести залів музею висвітлюють життя і творчість видатного діяча української культури, розповідають про його співпрацю з письменниками В.Стефаником, М.Коцюбинським, О.Кобилянською, Г.Хоткевичем, В.Орканом, С.Крушельницькою, істориком В.Липинським, художником О.Куриласом та ін.

Під вікнами музею встановлений пам’ятник Б.Лепкому. У с. Жуків поблизу Бережан – музей родини Лепких.

 

4 грудня

Інші дати
Введення у Храм Пресвятої Богородиці
У календарному циклі українського народу це свято замикає осінній сезон і починає зимовий. Як на Новий Рік, хто перший прийде на Введення до хати, той буде першим «полазником», себто тим, що приносить добро чи якесь лихо: коли ввійде першим молодий, гарний, здоровий чоловік, а до того зі грошима, то це добра ворожба: весь рік у хаті будуть усі здорові і будуть гроші вестися. Коли ж увійде старий, хворий, особливо стара баба, або коли хтось прийде чогось зичити, — то це злий знак.
Розгорнути