chrome firefox opera safari iexplorer

Меморіальний музей Івана Пулюя

  • вул.. П.Орлика, смт. Гримайлів,
    Густинський район, Тернопільська обл.
  • (03557) 3-12-62
Про музей:

Меморіальний музей Івана Пулюя засновано 1990 року.

Експозиція, яка розміщується у школі (1 кімната) на площі 35 м. кв., висвітлює життєво-творчий шлях видатного фізика і електрика, перекладача, історика, громадського діяча уродженнця Гримайлова – Івана Пулюя.

В музеї зберігається Біблія перекладена на українську мову І.Пулюєм, П.Кулішем та І.Левицьким ( 1880р). У 1995 р. музей відвідали правнуки Івана Пулюя.

 

 

3 серпня

Інші дати
Олексій Борисяк
1872–український геолог і палеонтолог. Організатор і перший директор Палеонтологічного інституту AH СРСР. Вивчав геологічну будову Донецького басейну і Криму.
Розгорнути
Народився Омелян Огоновський
(1833, с. Григорів, Івано-Франківська область – 1894) - український учений-філолог, громадський діяч. Автор українського переладу «Слово о полку Ігоревім», 6-ти томного видання «Історія літератури руської».
Розгорнути
Народилася Марія Заньковецька (Адасовська)
(1854, с.Заньки, Чернігівська область - 1934) - українська актриса, громадська діячка. Працювала в найпопулярніших і найпрофесійніших українських трупах М.Кропивницького, М.Старицького, М.Садовського, П.Саксаганського, І.Карпенка-Карого.
«Це актриса з талантом великим, самостійним, оригінальним; натура, вся зіткана з найчутливіших нервів… Я прямо кажу, другої такої актриси я ніколи не бачив. Я порівняв би її з Сарою Бернар…». (Олексій Суворін про Марію Заньковецьку).
Розгорнути