chrome firefox opera safari iexplorer

Музей історії грязелікування м.Саки

  • 96500, АР Крим, м. Саки вул.Курортна, 29
  • (06563) 235-43
  • з 10.00 – 17.00
    Вихідні: понеділок і субота
Про музей:

Перше питання про створення музею в Саках було здійнято професором С. Налбандовим, запрошеним 1908 року з Одеси на посаду старшого лікаря Сакської земської грязелікарні. Видатний бальнеолог, корінний кримчанин, він був твердо переконаний у тому, що прогрес грязелікування можливий тільки при науковому підході до справи.

Сучасний музей у Саках

2 травня 1955 року відбулося офіційне відкриття музею грязелікування (теперішній історико-краєзнавчий музей). Його натхненник і організатор А. Косовська очолювала заклад від 1955 до 1993 року, причому тривалий час — виключно на громадських засадах.

Спершу музей перебував у віданні курорту Саки та розміщувався в одному з його корпусів. У 1983 сакська міська влада передали курорту під музей приміщення старовинного двоповерхового особняку, в якому музейний заклад міститься і понині. Під керівництвом головного лікаря Сакського курорту А. Пілецького проводилися ремонт та реконструкція будівлі. До оформлювальних робіт було залучено найкращих художників Криму — А. Бородкіна, М. Дудченка, Л. Саховича, Є. Сізікова, Т. Залкіну, О. Федотова, Л. Абраменка та інших.

У 1988 році Сакський музей як історико-краєзнавчий музей був відкритий для відвідування загалом.

Експозиція

Сакський історико-краєзнавчий музей — це єдиний у світі музей історії грязелікування.

Музей міститься в 4 кімнатах (залах). Перед входом до музею встановлено цікавий експонат — невелику ванну, висічену з цілісного шматка і ковану зверху залізним обручем. Такі ванни стояли в грязелікарні до 1880 рокуВиставкові зали музею розповідають про лікування в Саках адміралів М. Лазарєва, С. Макарова, віце-адмірала В. Корнілова, письменників М. Гоголя, Лесі Українки, І. Анненського, М. Волошина, цесаревича Олексія...У відділі природи Сакського району, якому відведено значну частину експозиційних площ, представлені рельєфні карти Криму і району, зразки корисних копалин, флори і фауни.

28 березня

Інші дати
Дмитро Гнатюк
1925 –  видатний оперний співак. Перший виконавець легендарних пісень «Два кольори» і «Києве мій». Соліст, а з 1988 р. – головний режисер Національного театру опери та балету ім. Т.Шевченка. Герой України.
Розгорнути
Олекса Гірник
1912 – український дисидент, політв’язень. У 60-ту річницю проголошення самостійності України Центральною Радою, 22 січня 1978 р., вчинив самоспалення біля могили Т.Шевченка на Чернечій горі на знак протесту проти русифікації. Герой України (2007, посмертно).
Розгорнути
Народився Юліан Бачинський
(1870, с.Новосілка Тернопільська область – 1940) - український громадський і політичний діяч, публіцист, автор праці «Україна Irredenta», в якій обґрунтував необхідність створення української незалежної держави.
"Вільна, велика, політично самостійна Україна, одна, нероздільна від Сяну по Кавказ!". (Юліан Бачинський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі