chrome firefox opera safari iexplorer

Музей кобзарства

  • м. Переяслав-Хмельницький, вул. Б.Хмельницького, 36
  • (04567) 5-36-41
  • з 9.00 до 17.00

    Вихідні дні – понеділок, вівторок
Про музей:

Музей кобзарства відкрито в березні 1989 р. з нагоди відзначення 175-ї річниці від дня народження Т. Г. Шевченка в невеликому будинку колишньої крамниці, збудованому в 1904 р.

Переяславський край – один із центрів формування українського етносу — сприяв розвитку кобзарського мистецтва, явища глибоко національного і самобутнього, нерозривно пов'язаного з історичним буттям українців.

Музей представляє історію зародження та розвитку кобзарського мистецтва,  сучасні напрямки кобзарства – традиційний народно-фольклорний та сценічно-академічний. В експозиції знаходяться унікальні мистецькі твори, документально-речові матеріали з історії кобзарства.

Привертають увагу найдавніші музичні інструменти — свистунці, іграшки, бубонець ХІ-ХІІІ ст., гуслі з розкопок давнього Новгорода.

Особливо полюбилася українському козацтву кобза – лютнеподібний струнний щипковий музичний інструмент, який вперше згадується у письмових джерелах ХVІ ст. Унікальним експонатом музею є кобза ХVІІІ ст.Представлено атрибути Переяславського кобзарського цеху, що існував у ХVІІ-ХVШ ст.: ікона, Біблія, підсвічник, лампада. В музеї експонуються також лютні, цитри, торбан (так звана «панська бандура»). Широко представлені портрети відомих бандуристів України, їх музичні інструменти, книги, речі побуту, матеріали про діяльність Національної спілки кобзарів України. Панно живописця Ю. Легенького відтворює генеалогічне дерево кобзарства.

24 квітня

Інші дати
Народився Дмитро Білоус
(1920, с.Курмани Сумська область - 2004) - український поет, перекладач, літературний критик, громадський діяч. Лауреат Національної премії України ім. Т.Шевченка за книгу «Диво калинове».
Вдягла весна мережану сорочку У день святий звільнившись од турбот І підіймає волошкові очі До віщих, до церковних позолот; Душа стає в цю днину молодою, Забувши, що слова бувають злі І помняться старання добротою, На щедрому пасхальному столі. (Вадим Крищенко)
Розгорнути
Народився Олександр Духнович
(1803, с. Тополі, Словаччина – 1865) - український письменник, культурний діяч, педагог.
Розгорнути