chrome firefox opera safari iexplorer

Музей М. М. Бенардоса

  • м. Переяслав-Хмельницький, вул. Літописна, 2
  • з 9.00 до 17.00

    Вихідний день: середа, четвер
Про музей:

Музей створений за участю Київського інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України, відкритий у травні 1981 р. на честь 100-річчя винайдення дугового електрозварювання. Розміщений у поміщицькому будинку, пам'ятці архітектури сер. ХІХ ст.

Експозиція розповідає про життя і творчу діяльність видатного винахідника кін. ХІХ – поч. ХХ ст.ст. М.М. Бенардоса та його послідовників, знайомить з технічними винаходами і проектами. Відтворено робочий кабінет, вітальню, майстерню та лабораторію винахідника, експонуються родинні меморіальні речі, напівавтомати конструкції Бенардоса, зварювальний пост, зразки зварювання.

Виставка «Історія зварювання» знайомить з розвитком технологій зварювання та з'єднання матеріалів з давніх часів до сучасного зварювання в космосі (зокрема, представлені матеріали першого космічного зварника – В. Кубасова). Окремий розділ присвячено Євгену та Борису Патонам – видатним українським вченим у галузі електрозварювання.

5 червня

Інші дати
Степан Сабадаш
1920 – український композитор, диригент, музикант, хормейстер. Пісні: «Очі волошкові», «Пісня з полонини», «Осінь» та ін.
Розгорнути
Володимир Підвисоцький
1857 –  фундатор української школи патофізіологів, ендокринолог, імунолог, мікробіолог. Автор версії про вірусну природу онкологічних захворювань.
Розгорнути
Народився Михайло Яловий (псевдонім – Юліян Шпол)
(1895, с.Дар-Надежда, нині - Харківська область – 1937), український поет, прозаїк, драматург. Автор збірки поезії «Верхи», роману «Золоті лисенята».
Земле моя, Сумом моїм заповитая, Теплоснажная, Стражданням закрижанена, В тобі – осталена – Дрижить Струна моя. (Михайло Яловий)
Розгорнути