chrome firefox opera safari iexplorer

Музей М. М. Бенардоса

  • м. Переяслав-Хмельницький, вул. Літописна, 2
  • з 9.00 до 17.00

    Вихідний день: середа, четвер
Про музей:

Музей створений за участю Київського інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України, відкритий у травні 1981 р. на честь 100-річчя винайдення дугового електрозварювання. Розміщений у поміщицькому будинку, пам'ятці архітектури сер. ХІХ ст.

Експозиція розповідає про життя і творчу діяльність видатного винахідника кін. ХІХ – поч. ХХ ст.ст. М.М. Бенардоса та його послідовників, знайомить з технічними винаходами і проектами. Відтворено робочий кабінет, вітальню, майстерню та лабораторію винахідника, експонуються родинні меморіальні речі, напівавтомати конструкції Бенардоса, зварювальний пост, зразки зварювання.

Виставка «Історія зварювання» знайомить з розвитком технологій зварювання та з'єднання матеріалів з давніх часів до сучасного зварювання в космосі (зокрема, представлені матеріали першого космічного зварника – В. Кубасова). Окремий розділ присвячено Євгену та Борису Патонам – видатним українським вченим у галузі електрозварювання.

23 жовтня

Інші дати
Народився Пилип Козицький
(1893, с. Летичівка, Черкаська область – 1960) – український композитор, музикознавець, педагог, громадський діяч. Один з організаторів і керівників Музичного товариства імені Миколи Леонтовича.
Ой одна я, одна, Як билиночка в полі, Та не дав мені бог Ані щастя, ні долі. Тілько дав мені бог Красу – карії очі, Та й ті виплакала В самотині дівочій. (слова Тараса Шевченка, музика Пилипа Козицького)
Розгорнути