chrome firefox opera safari iexplorer

Музей М. М. Бенардоса

  • м. Переяслав-Хмельницький, вул. Літописна, 2
  • з 9.00 до 17.00

    Вихідний день: середа, четвер
Про музей:

Музей створений за участю Київського інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України, відкритий у травні 1981 р. на честь 100-річчя винайдення дугового електрозварювання. Розміщений у поміщицькому будинку, пам'ятці архітектури сер. ХІХ ст.

Експозиція розповідає про життя і творчу діяльність видатного винахідника кін. ХІХ – поч. ХХ ст.ст. М.М. Бенардоса та його послідовників, знайомить з технічними винаходами і проектами. Відтворено робочий кабінет, вітальню, майстерню та лабораторію винахідника, експонуються родинні меморіальні речі, напівавтомати конструкції Бенардоса, зварювальний пост, зразки зварювання.

Виставка «Історія зварювання» знайомить з розвитком технологій зварювання та з'єднання матеріалів з давніх часів до сучасного зварювання в космосі (зокрема, представлені матеріали першого космічного зварника – В. Кубасова). Окремий розділ присвячено Євгену та Борису Патонам – видатним українським вченим у галузі електрозварювання.

24 квітня

Інші дати
Народився Дмитро Білоус
(1920, с.Курмани Сумська область - 2004) - український поет, перекладач, літературний критик, громадський діяч. Лауреат Національної премії України ім. Т.Шевченка за книгу «Диво калинове».
Вдягла весна мережану сорочку У день святий звільнившись од турбот І підіймає волошкові очі До віщих, до церковних позолот; Душа стає в цю днину молодою, Забувши, що слова бувають злі І помняться старання добротою, На щедрому пасхальному столі. (Вадим Крищенко)
Розгорнути
Народився Олександр Духнович
(1803, с. Тополі, Словаччина – 1865) - український письменник, культурний діяч, педагог.
Розгорнути