chrome firefox opera safari iexplorer

Нововолинський історичний музей

  • 45400, м.Нововолинськ,
    пр.Дружби,27
  • (03344) 3-07-60
  • щодня, крім суботи і неділі з 10.00 до 17.00
Про музей:

Минуло 10 років з часу, як почав діяти історичний музей міста Нововолинська. Ініціатором створення був  міський голова В.П.Сапожніков.

Основна тематика історичного музею – становлення і розвиток міста. Цій темі відведено два зали. Там, де історія міста народжувалась, додались часописи, фотодокументи даного періоду, макети першої шахти та перших будиночків. Зроблено реекспозицію стенду «Почесні громадяни міста».

Також досліджено і додатково оформлено стенд перших керівників міста. Доповнено стенд про освіту міста, де розміщено фотознімки славних педагогів: Заслуженого вчителя України Йосипа Гошовського, кандидата педагогічних наук, двічі стипендіата Соросівської премії, лауреата премії ім. Кравчука, заслуженого вчителя України Ольги Березан. Зал доповнюють матеріали керівників незалежної України, міст-побратимів, спортивні, з охорони здоров’я, поетичні твори, матеріали про електромеханічний технікум, ВПУ.

13 квітня

Інші дати
Народилася Оксана Іваненко
(1906, м. Полтава - 1997) - українська письменниця, педагог, видавець. Автор численних казок та оповідань для дітей, повістей "Друкар книжок небачених", "Рідні діти", "Богдан Хмельницький", біографічних романів "Тарасові шляхи", "Марія", книжки спогадів "Завжди у житті".
Розгорнути
1928 — на екранах Києва відбулася прем’єра художнього фільму Олександра Довженка «Звенигора»
Сюжет фільму охоплює дві тисячі років буття і розповідає про багато етапів історії України: від скіфів і варягів до більшовиків та білогвардійців. За цю картину О.Довженко був «таврований» клеймом буржуазний націоналіст.
«Фільм усе більше починає звучати невимовною чарівностю. Чарівностю своєрідної манери мислення. Дивним переплетенням реального з глибоко національною поетичною вигадкою. Гостросучасного і разом з тим міфологічного. Гумористичного і патетичного. Чогось гоголівського. В повітрі носилося: серед нас нова людина кіно, майстер з власним обличчям.» (Сергій Ейзенштейн)
Розгорнути