chrome firefox opera safari iexplorer

Полтавський літературно-меморіальний музей І.П.Котляревського

  • 36011, м. Полтава, Першотравневий проспект, 18
  • (05322) 7-41-60
  • 9.00 – 17.00. Вихідний день – п’ятниця та неділя.
  • для дорослих – 6 грн.; для дітей – 4 грн. Екскурсійне обслуговування – 20 грн. Безкоштовне відвідування для: дітей-інвалідів; дітей-сиріт.
Варто побачити: унікальне перше прижиттєве видання поеми «Енеїда» 1798 року.
Про музей:

Рідне місто Івана Петровича Котляревського – класика нової української літератури, – свято береже пам’ять про свого геніального сина: у Полтаві є вулиця, ліцей, кінотеатр, бібліотека, парк, що носять ім’я поета. На одній із центральних вулиць міста височить чудовий пам’ятник митцеві, споруджений 1903 року коштом доброчинних народних пожертв.
 
У старовинному будинку, що, за переказами, належав відомому поету Василю Капністу, розташований Полтавський літературно-меморіальний музей І.П.Котляревського, відкритий 28 вересня 1952 року. 

Експозиція музею розташована у шести залах. Сьома – виставкова, де щомісяця презентується нова виставка з творчого доробку сучасних полтавських митців, унікальні зібрання з приватних колекцій тощо.

Велика кількість документів та матеріалів розповідає про життєвий і творчий шлях І.П.Котляревського, вшанування його пам’яті. Письменник виконував чимало різних обов’язків у адміністративних і громадських установах Полтави, дванадцять років перебував на військовій службі, упродовж двадцяти п’яти – працював наглядачем Будинку виховання дітей бідних дворян, вісім років піклувався Полтавським благодійним закладом. Це головні віхи його службової діяльності.  

Щорічно музеєм присвоюється літературна премія для учнівської молоді за кращий поетично-гумористичний твір. Постійно проводяться літературно-музичні вечори, дитячі свята, презентації нових видань, зустрічі з письменниками, науковцями.

18 жовтня

Інші дати
Народився Віктор Аверін
(1885, с. Чепіль, Харківська область – 1955) – український зоолог, громадський діяч. Опублікував близько 340 праць з ентомології, орнітології, мисливствознавства, рибництва, і охорони природи. Один із перших організаторів справи захисту рослин в УРСР і підготовки кадрів у цій галузі.
Розгорнути
Народився Володимир Різниченко
(1870, с. Велентієве, Чернігівська область – 1932) – український геолог, художник-карикатурист, поет. У своїх дослідженнях грунтовно висвітлив стратиграфію та тектоніку Середнього Придніпров’я («Природа Канівських дислокацій», «До питання про час і умови утворення укр. лесу», «Про четвертинні рухи земної кори в районі сер. Дніпра»). Ініціатор заснування Канівського музею-заповідника «Могила Т.Шевченка».
Розгорнути
Народилася Євгенія Ярошинська
(1868, с. Чуньків, Чернівецька область – 1904) – українська письменниця, етнограф, фольклорист, громадський діяч. Видала зібрані нею на Буковині «Народні пісні з-над Днітра».
Розгорнути
Народився Сергій Єфремов
(1876, с. Пальчик, Черкаська область - 1939) — український громадсько-політичний і державний діяч, літературний критик, історик літератури. Один з найвидатніших представників неонародництва в українській літературі. Автор видання «Щоденника» і «Листування» Т. Шевченка та фундаментального двотомника «Історія українського письменства».
Розгорнути