chrome firefox opera safari iexplorer

Рожищенський краєзнавчий музей

  • 45100, м.Рожище, вул.Незалежності,66
  • (3368) 2-16-82
  • Понеділок, четвер 9 00-18 00
    П’ятниця 9 00-17 00
    Обід 13 00-14 00
    Субота, неділя - вихідний
Про музей:
Рожищенський краєзнавчий музей було відкрито 4 листопада 1977 року. Ініціаторами створення були Олександр Малярчук (тодішній працівник апарату Рожищенського райкому компартії України), Володимир Засядчук (колишній директор Волинського краєзнавчого музею) та Сергій Свистунов (працював відповідальним секретарем Товариства охорони пам’яток історії та культури Рожищенського району). Саме Свистунов і став першим громадським директором музею.
Музей знаходиться у спеціально побудованому двоповерховому будинку. В 1979 році музею було присвоєно звання „народний”. Експозиція складається з чотирьох відділів: давньої та новітньої історії, художнього та природи. Нині у музеї  зберігається понад 2,2 тисячі експонатів основного фонду. Щорічно музей відвідує понад 2 тисячі чоловік. Працівники музею проводять масові заходи: зустрічі, бесіди, уроки мужності, історичні години за участю ветеранів Великої Вітчизняної війни, ОУН–УПА, воїнів-інтернаціоналістів для учнів шкіл району, студентів та жителів міста. Основними напрямками роботи музею є вивчення невідомих сторінок історії краю та створення нової експозиції.
В 1993 році розпочато перебудову експозиції. За цей час створено новий відділ – художній, в якому представлені картини місцевих художників. 22 картини подарував музею почесний житель міста художник Микола Савчук.
З музею атеїзму села Пожарки Рожищенського району до музею були передані скульптури католицьких святих, а також ікону Животворящого Христа ХVІІ століття. Науковці музею проводили рейди по збиранню матеріалів для створення розділів „Діяльність УПА на території Волинської області та Рожищенського району”, „Історична доля українців, депортованих з Польщі до УРСР в 1944–1946 роках”.
У відділі новітньої історії при допомозі місцевих художників створено макет волинської селянської хати середини ХІХ ст. Працівники музею поповнили його побутовими речами, які відносяться до даного періоду.
В 2007 році експозицію було доповнено новими розділами: „Видатні люди району”, „Україна: вчора, сьогодні, завжди”, „Місцеві державотворці”, а також оновлені розділи „Освіта” і „Культура”.
Працівники музею брали участь в організації та проведенні ХХІІІ обласної науково-практичної, історико-краєзнавчої конференції „Минуле і сучасне Волині і Полісся. Рожище і рожищенці в історії Волині та України”. (23 травня 2007 р.). Збірник матеріалів конференції готується до видання.
До 15-ої річниці виведення радянських військ із Афганістану в музеї створено розділ „Забути не дано”, присвячений землякам, що загинули в цій війні.

18 жовтня

Інші дати
Народився Віктор Аверін
(1885, с. Чепіль, Харківська область – 1955) – український зоолог, громадський діяч. Опублікував близько 340 праць з ентомології, орнітології, мисливствознавства, рибництва, і охорони природи. Один із перших організаторів справи захисту рослин в УРСР і підготовки кадрів у цій галузі.
Розгорнути
Народився Володимир Різниченко
(1870, с. Велентієве, Чернігівська область – 1932) – український геолог, художник-карикатурист, поет. У своїх дослідженнях грунтовно висвітлив стратиграфію та тектоніку Середнього Придніпров’я («Природа Канівських дислокацій», «До питання про час і умови утворення укр. лесу», «Про четвертинні рухи земної кори в районі сер. Дніпра»). Ініціатор заснування Канівського музею-заповідника «Могила Т.Шевченка».
Розгорнути
Народилася Євгенія Ярошинська
(1868, с. Чуньків, Чернівецька область – 1904) – українська письменниця, етнограф, фольклорист, громадський діяч. Видала зібрані нею на Буковині «Народні пісні з-над Днітра».
Розгорнути
Народився Сергій Єфремов
(1876, с. Пальчик, Черкаська область - 1939) — український громадсько-політичний і державний діяч, літературний критик, історик літератури. Один з найвидатніших представників неонародництва в українській літературі. Автор видання «Щоденника» і «Листування» Т. Шевченка та фундаментального двотомника «Історія українського письменства».
Розгорнути